Niepowodzenie wezwania na akcje Protektora, Luma Holding nie zwiększy swojego zaangażowania

Omawiane walory:

Luma Holding Limited nie dokona zakupu akcji Protektora w drodze wezwania ogłoszonego 6 września 2018 r. Kurs akcji producenta obuwia ochronnego spada o 10,20 proc. do 4,40 zł za walor.

Fot. fb/Protektor Spółka Akcyjna

– Zapisy złożone na sprzedaż akcji spółki w ramach okresu przewidzianego w tym celu w wezwaniu, który zakończył się w dniu 16 października 2018 r., nie obejmowały akcji spółki w minimalnej liczbie zastrzeżonej przez Luma Holding Limited. Oznacza to, że wzywający nie stał się zobowiązany do nabycia akcji spółki w ramach wezwania. Przeprowadzenie bowiem takiej transakcji nie pozwalało na uzyskanie przez Luma Holding Limited statusu podmiotu pośrednio dominującego względem spółki. W konsekwencji, wzywający podjął decyzję o nienabywaniu akcji spółki objętych zapisami złożonymi w wezwaniu – poinformowała spółka.

Wczoraj pośredniczący Dom Maklerski mBanku podał, że w odpowiedzi na wezwanie na sprzedaż 6,296 mln akcji Protektora, stanowiących 33,1 proc. głosów, akcjonariusze złożyli zapisy na sprzedaż 739.706 akcji, co oznacza, że nie zostały złożone zapisy na sprzedaż minimalnej liczby akcji (tj. 3.296.444).

– Jednocześnie Luma Holding Limited pragnie przypomnieć, iż posiada ona pośrednio akcje spółki reprezentujące 32,9 proc. ogólnej liczby głosów, zaś jej podmiot zależny – Luma Investment SA – pozostaje największym bezpośrednim współwłaścicielem spółki. Z uwagi na te okoliczności, Grupa Luma Holding Limited nadal będzie wspierać zarząd spółki w realizacji „Strategii Rozwoju Spółki na lata 2018-2023” oraz innych działaniach budujących długoterminową wartość spółki – czytamy.

Na początku października Luma Holding Limited – podmiot zależny od Radosława Miśkiewicza – podwyższyło cenę w wezwaniu na 33,1 proc. akcji Protektora do 5 zł za sztukę z 4,2 zł oraz wydłużyło termin przyjmowania zapisów na sprzedaż akcji do 16 października br. 6 września podano, że przyjmowanie zapisów ruszy 26 września i potrwa do 9 października.

Protektor jest jednym z największych w Europie producentów i dystrybutorów obuwia ochronnego, militarnego oraz specjalistycznego o wysokiej klasie bezpieczeństwa. Prowadzi działalność za pośrednictwem trzech zakładów produkujących obuwie: jednego w Polsce oraz dwóch w Mołdawii. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT protektor, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR