Noble Securities drastycznie ściął cenę docelową CD Projektu

Omawiane walory:

Maciej Kietliński, analityk Noble Securities, w raporcie z 8 kwietnia obniżył rekomendację dla CD Projektu do redukuj. Cena docelowa także uległa obniżeniu z 388,49 zł do 172,22 zł za akcję.

cdprojekt,wyniki,2019,cyberpunkakcje

(Fot. spółka)

Analityk ściął także prognozowany wolumen sprzedaży Cyberpunka 2077 do 3 mln egzemplarzy z wcześniej oczekiwanych 10,4 mln w roku 2021 r. oraz do 29,2 mln w całym cyklu życia gry z 56,1 mln egzemplarzy.

– Znaczny spadek zarówno liczby graczy w ‚Cyberpunka’, jak i ocen gry na Steam, niepokojące szacunki sprzedażowe M Science, rezygnacja z płatnego produktu ‚Cyberpunk Multiplayer’ oraz brak wyraźnych triggerów wzrostowych wskazanych przez zarząd w nowej strategii spółki skłania nas do skorygowania założeń dotyczących prognozowanych wyników. W efekcie obniżamy prognozowany wolumen sprzedaży gry z 10,4 mln do 3 mln egzemplarzy w roku 2021 r., z 56,1 mln egzemplarzy w całym cyklu życia gry do 29,2 mln oraz redukujemy o 50 proc. prognozowany wolumen sprzedaży dwóch prognozowanych płatnych DLC” – czytamy w raporcie przygotowanym przez Macieja Kietlińskiego, analityka Noble Securities.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Według raportu firmy M Science, Cyberpunk mógł sprzedać się w pierwszym kwartale 2021 r. w liczbie ok. 600 tys. egzemplarzy. Jedyne oficjalne dane podane przez CD Projekt dotyczą sprzedaży do 20 grudnia w wysokości ponad 13 mln egzemplarzy.

W raporcie przypomniano, że CD Projekt zrezygnował z „Cyberpunka multiplayer” w formie osobnego produktu na rzecz rozszerzenia wersji dla jednego gracza o opcję rozgrywki multiplayer.

– Biorąc pod uwagę kosztochłonność ewentualnego multiplayera oraz spadające zainteresowaniu graczy ‚Cyberpunkiem’, rezygnacja z multiplayera w formie osobnego produktu wydaje się być słuszną decyzją. Powstaje jednak pytanie o monetyzację tej funkcjonalności. Wiemy też, że spółka pracuje nad płatnym dodatkiem do ‚Cyberpunka’ i od 2022 roku będzie w stanie pracować nad dwoma projektami AAA i dodatkami do nich równocześnie, co można interpretować jako prognozowany start prac nad ‚Wiedźminem 4’ od przyszłego roku – czytamy dalej.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria „Wiedźmin” oraz najnowsza superprodukcja „Cyberpunk 2077”.

Rekomendacja dla CD Projektu powstała 11 lutego 2021 r. Autorem rekomendacji jest Maciej Kietliński, analityk Noble Securities. Skrót rekomendacji jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o CDPROJEKT)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR