Noble Securities wycenił akcje Artifex Mundi na 12,80 zł

Omawiane walory:

Maciej Kietliński, analityk Noble Securities, w raporcie z 1 marca wydał zalecenie trzymaj dla Artiex Mundi z ceną docelową w horyzoncie 9-miesięcznym 12,80 zł za akcję.

artife, mundi, akcje, gaming, rekomendacje,

Noble Securities wydał rekomendację trzymaj dla Artifex Mundi z ceną docelową 12,80 zł/akcję

Według analityka, dynamiczny rozwój aplikacji Unsolved, sprzyjającej monetyzacji gier Hidden Object Puzzle Adventure (HOPA) oraz free-to-play znajdujących się w portfolio spółki oraz wdrożenie strategii zakładającej m.in. zwiększenie zasięgu istniejących gier poprzez wprowadzanie ich na nowe platformy sprzedażowe stanowią czynniki wspierające osiąganie przez spółkę zadowalających wyników w przyszłych okresach. Wyzwaniem stojącym przed Artifex Mundi będzie utrzymanie wyników sprzedażowych najbardziej dochodowej gry spółki – Bladebound mimo KPI utrzymujących się poniżej poziomów uzasadniających akwizycje graczy oraz konsekwentna realizacja strategii portowania gier HOPA na konsole przy równoczesnym utrzymaniu efektywnego poziomu monetyzacji produktów.

– Gry HOPAW III kw. 2020 r. Artifex Mundi kontynuowała wdrażanie strategii dla segmentu gier HOPA, koncentrując się na maksymalizacji rentowności segmentu – w III kw. 2020 r. miały miejsce premiery czterech nowych gier, z czego trzy w wersji na konsole i jedna na PC/mobile. Przychody ze sprzedaży gier HOPA na PS4, Nintendo Switch i Xbox One, wzrosły w III kw. o 115% do 1,5 mln zł, przy 6-krotnym wzroście sprzedaży na Nintendo Switch (do 0,5 mln zł). Biorąc pod uwagę korzystne wyniki ww. strategii, zakładamy dalsze portowanie gier HOPA na konsole w tempie 6-8 tytułów rocznie – czytamy w raporcie przygotowanym przez Macieja Kietlińskiego, analityka Noble Securities.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

W III kwartale 2020 r., spółka skupiła się na rozwoju najbardziej obiecującego projektu gry free-to-play tj. Bladebound oraz aplikacji Unsolved. Aktualizacje wprowadzone w grze Bladebound w 2020 r. wpłynęły korzystnie na KPI. Negatywną informacją jest fakt, iż są one nadal poniżej poziomów uzasadniających akwizycje graczy. W konsekwencji analityk przyjął konserwatywne podejście do dynamiki przychodów generowanych przez najbardziej dochodową grę spółki w okresie styczeń – wrzesień 2020r, zakładając stopniowy spadek przychodów począwszy od 2023r.

Unsolved jest aplikacją scalającą część portfolio gier HOPA spółki, będącą potencjalnym gamechangerem w zakresie monetyzacji portfolio produktowego spółki.

– Aplikacja została wydana we wczesnej wersji na urządzenia z systemem Android, w I połowie 2020 r. W III kwartale 2020 r., prowadzone były prace nad jej rozwojem technologicznym, mającym w konsekwencji poprawić m.in. retencję graczy. Prognozujemy, iż Unsolved będzie jednym z głównym źródeł przychodów spółki w nadchodzących latach przy dalszym skalowaniu jej poprzez kampanie marketingowe – czytamy w raporcie.

Artifex Mundi to wydawca oraz producent gier obecny na rynku od 2007 r. Do tej pory spółka wprowadziła do sprzedaży ponad 90 gier, dostępnych zarówno na urządzeniach mobilnych, konsolach, jak i komputerach. Artifex Mundi jest jednym z globalnych liderów w segmencie gier typu HOPA (Hidden Object Puzzle Adventure), wydając tytuły własne oraz stworzone przez innych deweloperów. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w listopadzie 2016 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Artifex)

 • Fed zafundował wzrosty na giełdach, w grze Famur, Asbis i JSW

  Fed dał giełdom nowy impuls do wzrostów. Korzysta na tym również GPW. Santander rośnie pod dywidendę, a LPP i CCC odreagowują wczorajszą "lockdownową" przecenę.

 • Artifex Mundi miał wstępnie ponad 8 mln zł zysku netto w 2020 r.

  Giełdowy producent i wydawca gier zakończył 2020 r. z 55 proc. wzrostem przychodów, do rekordowych 25,7 mln zł, wypracowując 10 mln zł zysku operacyjnego i 8,2 mln zł zysku netto, wobec ujemnych wyników operacyjnych i netto rok wcześniej. O wzroście przychodów i zysków przesądził wzrost przychodów i dochodów segmentu HOPA oraz dynamiczny rozwój segmentu free-to-play, z aplikacją Unsolved na czele.

 • 18 małych i średnich spółek, które warto mieć w portfelu w 2021 r.

  Jeśli banki centralne nagle nie wycofają się z obecnej polityki rekordowo niskich stóp procentowych i nie zakończą skupu aktywów, rok 2021 będzie stał pod znakiem kontynuacji wzrostów na światowych rynkach akcji. Swoje szanse ma także giełda w Warszawie, którą dodatkowo powinny napędzać środki z PPK.

 • Artifex Mundi zanotowało ponad 50-proc. skok przychodów w 2020 r.

  Szacunkowe skonsolidowane przychody ze sprzedaży produktów grupy kapitałowej ARTIFEX Mundi wynosiły w grudniu 2020 r. łącznie 2 497 tys. zł, co oznacza wzrost o 41 proc. r/r. Od początku 2020 r. przychody ARTIFEX Mundi wzrosły, według wstępnych danych, o 54 proc., do 25,7 mln zł. To najwyższy poziom przychodów w dotychczasowej historii spółki.

 • Artifex Mundi zwiększył sprzedaż i podwoił zysk netto

  Giełdowy producent i wydawca gier zakończył III kwartał 2020 r. z 36-proc. wzrostem sprzedaży, do 5,5 mln zł, wypracowując w tym okresie 2,4 mln zł zysku operacyjnego (0,7 mln zł rok wcześniej) oraz 2 mln zł zysku netto (0,8 mln zł rok wcześniej). Biznes ARTIFEX Mundi napędza m.in. wzrost sprzedaży gier w wersjach na konsole oraz rozwój aplikacji Unsolved.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR