Nowe prognozy wyników za 2015 rok wsparły kurs akcji OEX

Omawiane walory:

OEX (dawny Tell) podniósł ubiegłoroczną prognozę przychodów i zysków. Impulsem do korekty okazała się wyższa od oczekiwań sprzedaż w IV kwartale.

OEX zrewidował w górę czerwcowe prognozy za 2015 r. Według nowych założeń, zysk netto ma być wyższy o 5,2 proc. od poprzednich szacunków i wynieść 11,05 mln zł. Prognoza dla zysku EBITDA wzrosła o 12,4 proc. do 22,1 mln zł, a EBIT o 10,5 proc. do 17,5 mln zł. Podwyższono też prognozę przychodów o 9,1 proc. do 343,8 mln zł.

Czynnikiem, który wpłynął na korektę szacunków jest zwiększenie, w stosunku do planowanych, przychodów ze sprzedaży, a w szczególności w IV kwartale. W czerwcu spółka zasygnalizowała, że wzrost zysku operacyjnego będzie wynikał z konsolidacji wyników spółek Cursor i Divante. Po trzech kwartałach 2015 r. na koncie OEX było 247 mln zł przychodów (+32 proc. r/r). W tym czasie EBITDA urosła o 76 proc. do 14,1 mln zł, a zysk netto o 67 proc. do 7,5 mln zł.

Spółka w ostatnich latach systematycznie płaciła dywidendę. W zeszłym roku było to 0,60 zł na akcję, co dało stopę w wysokości 4,6 proc. W wcześniejszych dwóch latach było to za każdym razem 1 zł i stopa odpowiednio 8,4 proc. i 7,7 proc.

W czwartek akcje spółki rosną o kilka procent. Tegoroczna stopa zwrotu jest na 7-proc. plusie, a w skali ostatnich 12 miesięcy zwyżka sięga 38 proc.

wykres_oex

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT oex, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • OEX wypłaci 2,32 zł dywidendy na akcję z zysku za 2019 r.

  Akcjonariusze OEX podczas zwyczajnego walnego zgromadzenia zdecydowali o wypłacie najwyższej w historii spółki dywidendy w kwocie ok. 17,6 mln zł, co daje 2,32 zł na każdą akcję uczestniczącą w dywidendzie. Pozostała część z zysku wypracowanego w 2019 r., tj. ok. 14,9 mln zł, została przekazana na kapitał zapasowy.

 • 20 najciekawszych dywidend do zgarnięcia jeszcze w tym sezonie

  Tak słabego sezonu dywidendowego nie pamiętają nawet najstarsi inwestorzy. Tegoroczne kalendarium wypłat jest krótkie, stawki skromne, a stopy dywidend tylko gdzieniegdzie przekraczają 5 proc. StockWatch.pl sprawdził, gdzie jeszcze w tym sezonie można załapać się na przyzwoite dywidendy.

 • Giełdowe gepardy 2018 roku – spółki i branże cz. II

  W poprzedniej edycji giełdowych gepardów szukaliśmy sektorów, które będą rosły zdecydowanie szybciej niż cały rynek. Tym razem skupiliśmy się na spółkach z różnych branż, które na fali inwestycji rozwojowych zanotują fundamentalny skok.

 • DM BOŚ dodał akcje Azotów, LiveChat i Agory do listy top picks

  Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy Domu Maklerskiego BOŚ dodali akcje Azotów, LiveChat i Agory. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie: Enel-Med i Tower Investments.

 • Raport: Kto najwięcej zyskał, a kto stracił na dobrej zmianie wg PiS

  Od zwycięstwa Andrzeja Dudy minęło już 1,5 roku, a od zaprzysiężenia Beaty Szydło ponad 14 miesięcy. W tym czasie na warszawskim parkiecie sporo się zmieniło. Sprawdziliśmy, jakie trendy na giełdzie wykreowały sztandarowe programy socjalne, nowe ustawy oraz polityka fiskalna rządu Prawa i Sprawiedliwości.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR