Nowy Snajper ratuje kurs akcji CI Games z opresji

Omawiane walory:

Wszystko wskazuje na to, że czwarta część Snipera będzie najlepiej ocenianą z całej serii. Na nieco ponad 6 godzin przed premierą gra zajmuje 25. pozycję na liście światowych bestsellerów Steam.

cigames,Marek,Tymiński,prezes,sniper

Marek Tymiński, prezes CI Games.

Do czterech razy sztuka – mogą dziś powiedzieć akcjonariusze CI Games. Po nieudanej trzeciej części Snipera, studio zapowiedziało, że przeanalizuje błędy i zrobi wszystko, by seria wróciła na dobre tory. Pierwsze recenzje wskazują, że twórcom udało się wyciągnąć wnioski.

Oceny serwisów branżowych zamykają się w przedziale 50-82 pkt. na 100 możliwych. W serwisie Metacitic jest na razie tylko 9 recenzji dziennikarzy, ale ich średnia wynosi 71/100. Poprzednia część serii ma w tym samym serwisie średnią ocen recenzentów jedynie 59/100. Podobnie wygląda sytuacja w serwisie Opencritic.com. Tam średnia ocen recenzentów czwartej części wynosi 73 proc., natomiast jej poprzedniczka uzyskała wynik 53 proc.

sniper

Poprzednie odsłony Snipera od CI Games zbierały słabe noty. Źródło: metacritic.com

>> Promocja: tylko do końca listopada 12 miesięcy abonamentu w cenie 6! >> Sprawdź co zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W serwisie Steam nie ma jeszcze żadnych recenzji użytkowników. Na liście Global Bestseller serwisu produkcja wskoczyła właśnie na pierwszą stronę i zajmuje 25. pozycję. Sprzedaż gry w wersji na PC ruszy na Steamie o godz. 19:00 polskiego czasu.

Recenzenci chwalą ciekawe i dobrze zaprojektowane misje, ładny świat oraz mechanikę strzelania. Udanym pomysłem zdaje się też system kontraktów. Wady produkcji według dziennikarzy to przede wszystkim słabe dopracowanie techniczne oraz długość kampanii. Recenzenci zauważają także, że w grze widać ograniczenia budżetowe, ale ich zdaniem deweloper dobrze wykorzystał dostępne środki.

CI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. (początkowo jako City Interactive). W piątek po południu kurs akcji spółki rośnie o 10 proc. Kwadrans przed 14:00 za jedną akcję CI Games płacono 0,98 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CIgames, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR