Nowy Snajper ratuje kurs akcji CI Games z opresji

Omawiane walory:

Wszystko wskazuje na to, że czwarta część Snipera będzie najlepiej ocenianą z całej serii. Na nieco ponad 6 godzin przed premierą gra zajmuje 25. pozycję na liście światowych bestsellerów Steam.

cigames,Marek,Tymiński,prezes,sniper

Marek Tymiński, prezes CI Games.

Do czterech razy sztuka – mogą dziś powiedzieć akcjonariusze CI Games. Po nieudanej trzeciej części Snipera, studio zapowiedziało, że przeanalizuje błędy i zrobi wszystko, by seria wróciła na dobre tory. Pierwsze recenzje wskazują, że twórcom udało się wyciągnąć wnioski.

Oceny serwisów branżowych zamykają się w przedziale 50-82 pkt. na 100 możliwych. W serwisie Metacitic jest na razie tylko 9 recenzji dziennikarzy, ale ich średnia wynosi 71/100. Poprzednia część serii ma w tym samym serwisie średnią ocen recenzentów jedynie 59/100. Podobnie wygląda sytuacja w serwisie Opencritic.com. Tam średnia ocen recenzentów czwartej części wynosi 73 proc., natomiast jej poprzedniczka uzyskała wynik 53 proc.

sniper

Poprzednie odsłony Snipera od CI Games zbierały słabe noty. Źródło: metacritic.com

>> Promocja: tylko do końca listopada 12 miesięcy abonamentu w cenie 6! >> Sprawdź co zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W serwisie Steam nie ma jeszcze żadnych recenzji użytkowników. Na liście Global Bestseller serwisu produkcja wskoczyła właśnie na pierwszą stronę i zajmuje 25. pozycję. Sprzedaż gry w wersji na PC ruszy na Steamie o godz. 19:00 polskiego czasu.

Recenzenci chwalą ciekawe i dobrze zaprojektowane misje, ładny świat oraz mechanikę strzelania. Udanym pomysłem zdaje się też system kontraktów. Wady produkcji według dziennikarzy to przede wszystkim słabe dopracowanie techniczne oraz długość kampanii. Recenzenci zauważają także, że w grze widać ograniczenia budżetowe, ale ich zdaniem deweloper dobrze wykorzystał dostępne środki.

CI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. (początkowo jako City Interactive). W piątek po południu kurs akcji spółki rośnie o 10 proc. Kwadrans przed 14:00 za jedną akcję CI Games płacono 0,98 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CIgames, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • CI Games: Rozważamy dalszą pracę przy kontynuacji serii SGW oraz Lords of the Fallen

  Gościem piątkowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl był Marek Tymiński. Prezes CI Games na gorąco omówił najnowsze wyniki finansowe, skomentował premierę czwartej części Snipera oraz zarysował plany studia na kolejne kwartały.

 • WIG20 walczy z przeceną, CD Projekt w odwrocie

  Ostatnią w listopadzie sesję indeks WIG20 rozpoczął od spadków, jednak w miarę upływu czasu, podążając w ślad za niemieckim DAX-em, udało mu się większość odrobić. Do końca dnia układ sił na GPW już nie powinien się zmienić. 

 • CI Games podsumował ostatni kwartał przed premierą Snipera. Na tapecie tryb multiplayer do SGWC

  Trzeci kwartał dla spółki Marka Tymińskiego upłynął na przygotowaniach do premiery Sniper Ghost Warrior Contracts. Wypracowane wyniki to efekt sprzedaży poprzednich gier z serii Sniper oraz Lords of the Fallen. Obecnie CI Games na bieżąco wprowadza aktualizacje zawierające kluczowe udoskonalenia na wszystkie platformy oraz prowadzi prace nad trybem multiplayer.

 • CI Games: Dokonujemy poprawek do nowego Snajpera na bazie feedbacku graczy

  CI Games dostrzega "zdecydowanie pozytywne" oceny użytkowników wprowadzonej w piątek gry "Sniper Ghost Warrior Contracts", ale jednocześnie dokonuje kolejnych poprawek na podstawie feedbacku ze strony graczy. Spółka przygotowała też kilka darmowych dodatków, które ukażą się wkrótce, poinformował ISBnews prezes Marek Tymiński. Zapowiedział, że pierwsze dane o sprzedaży gry zostaną podane w piątek, 29 listopada.

  CI Games dostrzega "zdecydowanie pozytywne" oceny użytkowników wprowadzonej w piątek gry "Sniper Ghost Warrior Contracts", ale jednocześnie dokonuje kolejnych poprawek na podstawie feedbacku ze strony graczy. Spółka przygotowała też kilka darmowych dodatków, które ukażą się wkrótce, poinformował ISBnews prezes Marek Tymiński. Zapowiedział, że pierwsze dane o sprzedaży gry zostaną podane w piątek, 29 listopada.

 • WIG20 wraca do 2.200 pkt., gorąco na CI Games i Varsav Game Studio

  Negocjacje handlowe pozostają tematem numer jeden na światowych rynkach akcji. Nadzieje na podpisanie porozumienia poprawiają nastroje dziś na giełdach, prowokując również wzrosty na GPW.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR