One More Level ma umowę z włoskim wydawcą na stworzenie drugiej części Ghostrunnera

Omawiane walory:

One More Level oraz 505 Games zawarły umowę na realizację gry Ghostrunner 2, kontynuacji gry akcji wydanej w 2020 r. Zgodnie z umową krakowski deweloper odpowiadać będzie za całość prac produkcyjnych, w tym przygotowanie wersji gry na konsole PS5 oraz Xbox Series. Budżet produkcyjny gry ustalono na 5 mln EUR.

onemorelevel,allingames,Ghostrunner

Fot. One More Level

Ghostrunner to jeden z największych polskich hitów ostatnich czasów. Wydany w październiku 2020 r. tytuł w krótkim czasie znalazł uznanie setek tysięcy graczy oraz branżowych komentatorów. One More Level jest autorem koncepcji oraz twórcą gry w wersji na PC. 505 Games, współwydawca gry, od 2021 r. jest wyłącznym właścicielem praw autorskich do tytułu.

– Jak każdy twórca jesteśmy dumni ze spektakularnego sukcesu Ghostrunnera, który dzięki unikalnemu klimatowi, wymagającej, angażującej rozgrywce i wciągającej opowieści zyskał miano jednej z najbardziej udanych gier akcji 2020 r. Jesteśmy przekonani, że w wyniku współpracy 505 Games oraz One More Level powstanie gra o jeszcze większym potencjale, skazana na wzięcie szturmem serc i umysłów graczy na całym świecie – komentuje Szymon Bryła, prezes One More Level.

Ghostrunner sprzedał się w liczbie blisko pół miliona egzemplarzy w dwa miesiące od wydania. Pod koniec marca br., All In! Games (wydawca gry) sprzedał prawa do gry Ghostrunner włoskiemu wydawcy za 5 mln euro.

– Cieszymy się, że 505 docenia i podziela naszą wizję rozwoju uniwersum Ghostrunner oraz zdecydowało się powierzyć nam stworzenie kolejnej gry w nim osadzonym, w również wersji konsolowych tytułu, co naszym zdaniem, realnie przełoży się na finalną jakość produktu dla wszystkich graczy – podkreśla Radosław Ratusznik, członek zarządu One More Level.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

One More Level zajmuje się produkcją gier przeznaczonych na komputery osobiste oraz konsole. Krakowskie studio, założone w 2014 r., ma na swoim koncie wyprodukowanie takich tytułów jak m.in. God’s Trigger oraz Ghostrunner. Obecnie zespół firmy tworzy ponad 30 wysoce wykwalifikowanych specjalistów w produkcji gier.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o ONEMORE)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR