Orange chce powrócić do wypłaty dywidendy w nowej strategii

Omawiane walory:

Orange Polska w nowej strategii chce zaktualizować kwestie związane z dywidendą i chciałby powrócić do ich wypłaty, wynika ze słów członka zarządu ds. finansowych Jacka Kunickiego.

orange, dywidendy, strategia, akcje,

Orange chce powrócić do wypłaty dywidendy w nowej strategii

– W strategii będziemy musieli zaktualizować kwestie związane z dywidendą. Jesteśmy świadomi, że nasi akcjonariusze chcieliby, żebyśmy wrócili do dywidend i my też byśmy tego chcieli – w pewnym momencie – powiedział Kunicki podczas wideokonferencji.

Podkreślił, że wcześniej muszą być spełnione pewne warunki. Wymienił m.in. kwestię stabilnego wzrostu marż i wolnych przepływów gotówkowych.

– Musimy mieć pewność, że struktura naszego bilansu jest wystarczająco bezpieczna. W tym kontekście kluczowa jest rozsądna cena 5G – dodał Kunicki.

Wcześniej spółka poinformowała, że w IV kw. skupi się m.in. nad planami na 2021 i aktualizacją strategii (komunikowanej w II kw. 2021).

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii komórkowej, stacjonarnej, dostępu do internetu, TV oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP). Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT orangepl, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR