Orange Group chce uruchomić bank do 2025 r. Dywidendy z Orange Polska uzależnione od wydatków na 5G

Omawiane walory:

Orange Group planuje uruchomienie swojego banku we wszystkich europejskich krajach w których działa, w tym w Polsce, do 2025 roku, poinformował wiceprezes Orange Group Ramon Fernandez. Jednocześnie COO Europe w Orange Group, Jean-Marc Vignolles, potwierdził, że spodziewają się dalszego wzrostu przychodów Orange Polska, a kwestia potencjalnej wypłaty dywidendy będzie uzależniona od ostatecznego oszacowania wydatków inwestycyjnych na 5G.

orange, bank, media, dywidenda, akcje

Orange chce uruchomić bank w swoich krajach europejskich do 2025 r. Dywidendy z Orange Polska uzależnione od wydatków na 5G

– Mobilne finanse to jeden z kluczowych segmentów strategii grupy. Orange Bank zapewni unikalne synergie z naszym biznesem telekomunikacyjnym dla naszych klientów. Planujemy uruchomienie banku we wszystkich naszych europejskich krajach do roku 2025 – powiedział Fernandez podczas prezentacji europejskiej strategii Engage 2025 Grupy Orange w Londynie.

COO Europe w Orange Group Jean-Marc Vignolles wskazał, że pozyskiwanie potencjalnych licencji dla działalności bankowej będzie zależeć od przyszłego portfolio usług w danym kraju.

Według jego słów, Orange Bank będzie budowany na platformie technologicznej zaimplementowanej na rynku hiszpańskim. Orange ma oferować kompleksowe usługi finansowe oraz wprowadzać innowacyjne produkty jak np. mobilne ubezpieczenia.

– Celem Orange Bank jest wspierać wzrost bazy przychodowej naszej grupy – zaznaczył wiceprezes.

Jean-Marc Vignolles, COO Europe w Orange Group, oczekuje że Orange Polska będzie kontynuować wzrost przychodów

– Orange Polska to największe aktywo naszej grupy w regionie CEE. Oczekujemy, że jego wzrost przychodów będzie kontynuowany w całym 2019 r. (przy 2,4 proc. wzrostu do 1 955 mln euro w I-III kw. 2019). Orange Polska realizuje skuteczną strategię rozwoju usług konwergentnych, rollout sieci światłowodowej, jak również wzrostu usług TV, a także usług ICT. Orange Polska przeprowadził również udaną transformację, która zaowocowała znaczącą redukcją kosztów. Ponadto agresywny program sprzedaży nieruchomości uwolnił dodatkowe środki na inwestycje – powiedział Jean-Marc Vignolles podczas prezentacji europejskiej strategii Engage 2025 Grupy Orange w Londynie.

Jak podkreślili przedstawiciele Orange Group, potwierdzono dane z grudniowej prezentacji strategii Orange Group, gdzie wskazywano, że Polska i Rumunia, stanowiące kluczowe rynki w grupie krajów określanych przez grupę jako „Europa” (bez traktowanych oddzielnie Francji i Hiszpanii), mają osiągać średnie roczne wzrosty przychodów i silne EBITDAal.

Orange Polska (wg danych na koniec września 2019) oferuje usługi konwergentne dla 1,33 mln klientów, światłowód FTTH dla ok.0,5 mln klientów, usługi TV dla 979 tys. klientów. Z kolei baza klientów usług mobilnych sięga 15,14 mln klientów, w tym kontraktowych 8,5 mln, usługi stacjonarne to 2,59 mln klientów.

W kwestii wypłaty dywidendy z Orange Polska Jean-Marc Vignolles twierdzi, że będzie ona uzależniona od ostatecznego oszacowania wydatków inwestycyjnych na 5G.

– W kwestii dywidendy z Orange Polska nie będzie z naszej strony żadnej decyzji zanim nie będziemy chociażby znać dokładnych wydatków inwestycyjnych w związku z 5G – powiedział Vignolles dziennikarzom podczas prezentacji europejskiej strategii Engage 2025 Grupy Orange w Londynie.

W połowie ub.r. prezes Orange Polska Jean Francois Fallacher wskazywał, że powrót do dywidendy w 2021 roku jest „coraz bardziej prawdopodobny”, ale zależy od ostatecznej ceny za częstotliwość 5G.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii komórkowej, stacjonarnej, dostępu do internetu, TV oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP). Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT orangepl, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR