Piątek należy do maluchów, w grze Biomed, CI Games, T-Bull

Omawiane walory: , , , , ,

Mniejsze spółki z Biomed-Lublin na czele, absorbują prawie całą uwagę inwestorów i sprawiają, że piątkowa sesja na warszawskim parkiecie jest interesująca. Wśród giełdowych tuzów najbardziej gorącą spółką jest odreagowujące spadki LPP.

miomedlub, braster, cigames, livechat, lpp, tbull, komentarz, akcje, indeksy,

Źródło: ATTrader.pl

Kurs akcji Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek wystrzelił w górę o 9,6 proc. do 7,78 zł, przejściowo atakując już poziom 8,12 zł. Zwyżce tej towarzyszą duże, jak na dość ospały piątkowy handel, obroty. W południe sięgnęły one 13 mln zł, co było trzecim wynik na rynku, a Biomed pod tym względem ustępował tylko CD Projektowi (20 mln) i PKO BP (14,6 mln zł). Skok notowań lubelskiej spółki to reakcja na zainicjowany przez nią „proces zawierania z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) umów dostawy osocza zawierającego przeciwciała anty-SARS-CoV-2 na warunkach ustalonych z Narodowym Centrum Krwi”.

Jeszcze mocniej w górę poszybowały notowania spółki Braster. W południe jej akcje drożały o 12 proc. do 0,635 zł. Jako, że na horyzoncie brak fundamentalnych impulsów stojących za tym skokiem cen akcji, więc można zaryzykować tezę, że to spekulacyjny rajd wywołany właśnie zachowaniem Biomedu.

Dobrze dziś radzi sobie również CI Games. Informacja o tym, że koszty gry Sniper Ghost Warrior Contracts zwróciły się w II kwartale 2020 roku (gra miała premierę 22 listopada 2019 roku), dała impuls do skoku notowań o 4,2 proc. do 1,144 zł.

Na nowych historycznych rekordach znalazły się dziś akcje bohatera ostatnich dni, czyli spółki LiveChat. W południe kosztowały one 73 zł, czyli były o prawie 1 proc. droższe niż w czwartek na koniec dnia, testując już dziś poziom 74,50 zł.

W gronie blue chipów wyróżniało się LPP. Akcje odzieżowej spółki, które przez trzy kolejne tygodnie taniały, w tym tygodniu próbują odreagować tę przecenę. W środę bykom nie udało się dowieźć do końca mocniejszego odreagowania, ale dziś jest już na to szansa. Kurs LPP idzie w górę o 3,35 proc. do 6325 zł i ma sporą przestrzeń do ruchu w górę.

Piątkową czarną owcą, i to owcą wśród tak popularnych spółek gamingowych, jest T-Bull. Spadek akcji o 12,4 proc. do 37,40 zł to zasługa mocno rozczarowujących wyników finansowych. W I kwartale br. spółka odnotowała 0,05 mln zł straty netto wobec 0,82 mln zł zysku rok wcześniej, a jej przychody wyniosły 1,64 mln zł, czyli pozostały na poziomie z ubiegłego roku.

Ta zwiększona aktywność na mniejszych spółkach znajduje odzwierciedlenie w zachowaniu indeksu sWIG80. O godzinie 12:20 rósł on o 0,49 proc. do 13.799 pkt., podczas gdy na pozostałych indeksach było dużo spokojniej. I tak WIG20 miał wartość 1.800 pkt. (-0,17 proc.), WIG testował poziom 50.881 pkt. (-0,11 proc.), a mWIG40 3.589 pkt. (-0,18 proc.). Zachowanie tej trójki wpisywało się w nastroje dominujące na europejskich parkietach. Tam również przeważały spadki, przy czym większość indeksów znajdowała się w południe na poziomach niewielkie niższych od tych z wczorajszego zamknięcia. Przecena powyżej 1 proc. dotyczyła tylko giełd w Moskwie, Londynie, Madrycie i Mediolanie.

W drugiej połowie sesji nastroje w Europie, a więc i w Warszawie nie powinny się już istotnie zmienić. Wszystko co ważne, czyli m.in. poranna publikacja usługowych indeksów PMI, już dziś się wydarzyło, a brak sesji na Wall Street i brak publikowanych danych powinny uśpić rynki.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BIOMEDLUB, BRASTER, CIgames, Livechat, lpp, tbull, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Wzrosty w cieniu nowego lockdownu, w grze banki, JSW i AmRest

  Zapowiedź drugiego lockdownu w Polsce nie przestraszyła inwestorów z GPW. Przynajmniej nie wszystkich. Mocno spadki odreagowują banki i JSW, a na szerokim rynku więcej spółek drożeje niż tanieje. Pomaga rosnący DAX i dobre odczyty indeksów PMI. Lockdownowym rykoszetem obrywa za to AmRest, LPP i CCC.

 • Prezes i przewodniczący rady nadzorczej sprzedają w ABB 5 proc. akcji LiveChat Software Prezes LIVECHAT Software Mariusz Ciepły oraz przewodniczący rady nadzorczej Maciej Jarzębowski rozpoczęli proces budowania przyspieszonej księgi popytu (ABB), której celem jest sprzedaż do 1.287.500 akcji spółki, stanowiących nie więcej niż 5 proc. udziału w kapitale i głosów. Rynkowa wartość wystawionego na sprzedaż pakietu to 139 mln zł.
 • Braster złożył propozycje układowe, m.in. konwersję wierzytelności na akcje

  BRASTER złożył do sądu propozycje układowe, które przewidują podział wierzycieli na sześć grup i konwersję wierzytelności czterech z nich na łącznie do 10 477 030 nowych akcji serii P po cenie emisyjnej 0,80 zł za akcję.

 • WIG20 i trzech muszkieterów, w grze m.in. LiveChat i Benefit Systems

  Nowa fala nadziei na przyjęcie pakietu fiskalnego w USA, wsparła nastroje na globalnych rynkach akcji, przynosząc odreagowanie ostatnich spadków. Indeks WIG20 odbija z 4,5-miesięcznych minimów, ciągnięty w górę przez Allegro, CD Projekt i Dino Polska. Dziś gorąco jest też na akcjach LPP, LIVECHAT i Benefit Systems.

 • Semper Simul Foundation zamierza przejąć kontrolę nad LPP

  Fundacja Semper Simul zbędzie na rzecz Fundacji Sky pakiet akcji zwykłych, a nabędzie od niej pakiet akcji imiennych uprzywilejowanych, stając się tym samym większościowym akcjonariuszem LPP. Przekroczenie przez Fundację Semper progu 33 proc. głosów na walnym zgromadzeniu LPP będzie skutkować obowiązkiem ogłoszenia przez tego akcjonariusza wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki w liczbie powodującej osiągnięcie 66 proc. ogólnej liczby głosów.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR