Piątek należy do maluchów, w grze Biomed, CI Games, T-Bull

Omawiane walory: , , , , ,

Mniejsze spółki z Biomed-Lublin na czele, absorbują prawie całą uwagę inwestorów i sprawiają, że piątkowa sesja na warszawskim parkiecie jest interesująca. Wśród giełdowych tuzów najbardziej gorącą spółką jest odreagowujące spadki LPP.

miomedlub, braster, cigames, livechat, lpp, tbull, komentarz, akcje, indeksy,

Źródło: ATTrader.pl

Kurs akcji Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek wystrzelił w górę o 9,6 proc. do 7,78 zł, przejściowo atakując już poziom 8,12 zł. Zwyżce tej towarzyszą duże, jak na dość ospały piątkowy handel, obroty. W południe sięgnęły one 13 mln zł, co było trzecim wynik na rynku, a Biomed pod tym względem ustępował tylko CD Projektowi (20 mln) i PKO BP (14,6 mln zł). Skok notowań lubelskiej spółki to reakcja na zainicjowany przez nią „proces zawierania z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) umów dostawy osocza zawierającego przeciwciała anty-SARS-CoV-2 na warunkach ustalonych z Narodowym Centrum Krwi”.

Jeszcze mocniej w górę poszybowały notowania spółki Braster. W południe jej akcje drożały o 12 proc. do 0,635 zł. Jako, że na horyzoncie brak fundamentalnych impulsów stojących za tym skokiem cen akcji, więc można zaryzykować tezę, że to spekulacyjny rajd wywołany właśnie zachowaniem Biomedu.

Dobrze dziś radzi sobie również CI Games. Informacja o tym, że koszty gry Sniper Ghost Warrior Contracts zwróciły się w II kwartale 2020 roku (gra miała premierę 22 listopada 2019 roku), dała impuls do skoku notowań o 4,2 proc. do 1,144 zł.

Na nowych historycznych rekordach znalazły się dziś akcje bohatera ostatnich dni, czyli spółki LiveChat. W południe kosztowały one 73 zł, czyli były o prawie 1 proc. droższe niż w czwartek na koniec dnia, testując już dziś poziom 74,50 zł.

W gronie blue chipów wyróżniało się LPP. Akcje odzieżowej spółki, które przez trzy kolejne tygodnie taniały, w tym tygodniu próbują odreagować tę przecenę. W środę bykom nie udało się dowieźć do końca mocniejszego odreagowania, ale dziś jest już na to szansa. Kurs LPP idzie w górę o 3,35 proc. do 6325 zł i ma sporą przestrzeń do ruchu w górę.

Piątkową czarną owcą, i to owcą wśród tak popularnych spółek gamingowych, jest T-Bull. Spadek akcji o 12,4 proc. do 37,40 zł to zasługa mocno rozczarowujących wyników finansowych. W I kwartale br. spółka odnotowała 0,05 mln zł straty netto wobec 0,82 mln zł zysku rok wcześniej, a jej przychody wyniosły 1,64 mln zł, czyli pozostały na poziomie z ubiegłego roku.

Ta zwiększona aktywność na mniejszych spółkach znajduje odzwierciedlenie w zachowaniu indeksu sWIG80. O godzinie 12:20 rósł on o 0,49 proc. do 13.799 pkt., podczas gdy na pozostałych indeksach było dużo spokojniej. I tak WIG20 miał wartość 1.800 pkt. (-0,17 proc.), WIG testował poziom 50.881 pkt. (-0,11 proc.), a mWIG40 3.589 pkt. (-0,18 proc.). Zachowanie tej trójki wpisywało się w nastroje dominujące na europejskich parkietach. Tam również przeważały spadki, przy czym większość indeksów znajdowała się w południe na poziomach niewielkie niższych od tych z wczorajszego zamknięcia. Przecena powyżej 1 proc. dotyczyła tylko giełd w Moskwie, Londynie, Madrycie i Mediolanie.

W drugiej połowie sesji nastroje w Europie, a więc i w Warszawie nie powinny się już istotnie zmienić. Wszystko co ważne, czyli m.in. poranna publikacja usługowych indeksów PMI, już dziś się wydarzyło, a brak sesji na Wall Street i brak publikowanych danych powinny uśpić rynki.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BIOMEDLUB, BRASTER, CIgames, Livechat, lpp, tbull, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Kurs akcji CI Games wystrzelił po wstępnych wynikach za I półrocze

  Grupa CI Games, według szacunkowych danych finansowych, wypracowała w I półroczu  br. 27,1 mln zł przychodów netto ze sprzedaży, z czego 14,8 mln zł w II kwartale br. Od stycznia do czerwca zysk brutto grupy wyniósł 7 mln zł, a zysk netto w tym czasie 4,9 mln zł. Grupa osiągnęła 18 proc. rentowności netto.

 • LPP miało wstępnie 40 mln zł straty EBIT w II kwartale roku obrotowego 2020/2021

  LPP odnotowało 40 mln zł skonsolidowanej straty operacyjnej w II kw. 2020/2021 obejmującym okres od maja do lipca 2020 r., przy 2.100 mln zł przychodów (spadek o 10 proc. r/r), podała spółka, prezentując wstępne dane.

 • sWIG80 i mWIG40 mocno w górę, nowe rekordy Dino i Biomedu

  Małe i średnie spółki kontynuują odreagowanie czwartkowego załamania. Pomogły lipcowe indeksy PMI i ...wzrost liczby zachorowań na Covid-19. Dużo bardziej wstrzemięźliwy jest WIG20, który przed południem zyskiwał 0,56 proc. Na tle innych blue chipów wyróżniały się tylko rekordowo drogie akcje Dino Polska.

 • GPW odreagowuje czwartkowe załamanie, w grze XTB i CI Games Warszawski rynek akcji podnosi się po czwartkowym nokaucie. Wydatnie w tym pomogło zachowanie Wall Street. Przede wszystkim odbijają giełdowe maluchy. Szczególnie te, które doświadczyły największych strat. Losy sesji nie są jednak jeszcze przesądzone.
 • CI Games podpisał umowę na dystrybucję SGW Contracts 2 i negocjuje umowę współwydawniczą LotF 2

  CI Games podpisał z Koch Media umowę na dystrybucję Sniper Ghost Warrior Contracts 2 w większości europejskich krajów. Wcześniej spółka zawarła podobne umowy na inne ważne kraje. Jednocześnie spółka negocjuje warunki umowy współwydawniczej na Lords of the Fallen 2 z dużym, globalnym graczem. Kurs akcji studia rośnie w piątek rano o 7,29 proc., a za jedną akcję zapłacimy 1,56 zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR