PKN Orlen złoży wniosek do KE w sprawie przejęcia PGNiG w I kw. 2021

Omawiane walory: ,

PKN Orlen planuje złożyć wniosek do Komisji Europejskiej w sprawie przejęcia Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w I kwartale 2021 roku, zapowiedział prezes Daniel Obajtek.

orlen,pgnig,przejęcie, wniosek, ke,

PKN Orlen złoży wniosek do KE w sprawie przejęcia PGNiG w I kw. 2021

– Wniosek do KE w sprawie PGNiG złożymy w I kwartale 2021 roku, zakładam, że będzie to przełom stycznia i lutego – powiedział Obajtek dziennikarzom przy okazji publikacji strategii do 2030 roku.

Szef PKN Orlen zastrzegł, że przejęcie PGNiG nie zostało uwzględnione w nowej strategii koncernu, ponieważ Orlen czeka w tym zakresie na zgodę Komisji.

– Pominęliśmy w strategii PGNiG, bo nie chcieliśmy tego robić bez zgody KE, ale jesteśmy mocno zdeterminowani, żeby ten proces przeprowadzić i uważamy, że będzie on zdecydowanie łatwiejszy, niż w przypadku Grupy Lotos – dodał Obajtek.

Zapowiedział jednocześnie, że po uzyskaniu zgody KE ws. PGNiG, nowa strategia PKN Orlen zostanie uzupełniona.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o PGNiG, PKNOrlen)

 • PKN Orlen utworzy własny akcelerator startupów

  PKN Orlen uruchomi własny korporacyjny akcelerator, dla młodych spółek technologicznych, w celu szybszego testowania i implementowania innowacyjnych rozwiązań oraz technologii.

 • PGNiG otrzymało cztery nowe koncesje na Norweskim Szelfie Kontynentalnym

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo otrzymało cztery nowe koncesje poszukiwawcze na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Przyznał je w ramach corocznej rundy koncesyjnej (APA 2020) norweski rząd. Tym samym liczba koncesji na szelfie, w których udziały posiada grupa kapitałowa PGNIG, wzrosła do 36.

 • Grupa Lotos i PGNiG otrzymały oferty objęcia udziałów w koncesjach w Norwegii

  Ministerstwo Ropy Naftowej i Energii Norwegii zaoferowało Lotos Exploration and Production Norge - spółce Grupy Lotos - oraz PGNIG Upstream Norway - spółce Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa - udziały w koncesjach na prawo do eksploatacji węglowodorów w obrębie wyznaczonych obszarów (APA) na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

 • Orlen China liczy na wzrost EBIT dzięki sprzedaży bezpośredniej w ciągu 3 lat

  Zmiana modelu sprzedaży spółki Orlen China - spółki z Grupy Orlen - na sprzedaż bezpośrednią pozwoli w najbliższych trzech latach wygenerować znacznie większy zysk operacyjny niż w przypadku kontynuowania wcześniejszego modelu handlowego z wykorzystaniem zewnętrznych partnerów, wynika z szacunków koncernu.

 • Orlen podpisał umowę przyłączeniową dla morskiej farmy wiatrowej

  Wchodząca w skład Grupy Orlen spółka Baltic Power podpisała z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi umowę o przyłączenie do sieci morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku. To jeden z kluczowych etapów przygotowania inwestycji, gwarantujący, że czysta energia wyprodukowana na morzu trafi do krajowego systemu elektroenergetycznego. Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR