Polimex-Mostostal miał 66,23 mln zł zysku netto, 127 mln zł EBITDA w 2020 r.

Omawiane walory:

Polimex-Mostostal odnotował 66,23 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2020 r. wobec 50,74 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

polimex,mostostal,wyniki,zysk

Fot. twitter/ Polimex-Mostostal

Zysk operacyjny wyniósł 89,53 mln zł wobec 60,42 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 615,32 mln zł w 2020 r. wobec 1 589,43 mln zł rok wcześniej.

– Pomimo trudnej sytuacji w branży budowlanej skonsolidowane przychody osiągnęły poziom 1 615 mln zł. Wskaźnik EBITDA grupy za 2020 rok wyniósł 127 mln zł (co stanowi marżę EBITDA na poziomie 7,9 proc.) i jest wyższy o 31 mln zł w porównaniu do 2019 r. Wynik netto grupy za dwanaście miesięcy 2020 roku wyniósł 63 mln zł (3,9 proc. przychodów operacyjnych) i jest wyższy o 12 mln zł od wyniku za 2019 rok – napisał prezes Krzysztof Figat w liście do akcjonariuszy.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2020 r. wyniósł 61,39 mln zł wobec 93,66 mln zł zysku rok wcześniej.

Polimex-Mostostal jest firmą inżynieryjno-budowlaną, aktywną na rynku od 1945 roku. Wraz ze spółkami tworzącymi GK Polimex, realizuje usługi na zasadach generalnego wykonawstwa dla wielu branż przemysłu, w tym energetyki, chemii, przemysłu rafineryjno-petrochemicznego czy ochrony środowiska. Jego skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 615,42 mln zł w 2020 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Polimexms)

 • Prezes NBP popsuł Sylwestra bankierom, w grze PKO BP i Biomed-Lublin

  Ostatnia sesja w 2020 roku rozpoczęła się od realizacji zysków na dużych i średnich spółkach i nowych 3,5-letnich rekordów indeksu sWIG80. W centrum uwagi znalazły się banki, a także kontynuujący wczorajszy rajd Polimex oraz odbijający Biomed-Lublin.

 • Sielanka na GPW. Dino bije rekordy, zielono m.in. CCC i Polimeksie

  Wtorkowa, przedostatnia w 2020 roku sesja na GPW, rozpoczęła się od wzrostów. I to najlepsze podsumowanie tego mijającego roku, który pomimo wszystkich pandemicznych zakrętów, był dość udanym dla większości spółek. Szczególnie tych mniejszych. Dla części z nich nawet wybitnie udany. Najsłabiej, obok firm w bezpośredni sposób dotkniętych lockdownami, wypadły duże banki i spółki paliwowe.

 • Polimex-Mostostal: Obecny poziom długu jest zbyt wysoki, by wypłacić dywidendę

  Obecny poziom długu Polimeksu-Mostostalu jest zbyt wysoki, żeby myśleć o wypłacie dywidendy, wynika z wypowiedzi prezesa Krzysztofa Figata. Spółka myśli natomiast o dywidendzie w perspektywie średnioterminowej.

 • Polimex-Mostostal miał ponad 10 mln zł zysku netto w III kwartale 2020 r.

  Polimex-Mostostal odnotował 10,23 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 12,71 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Aktualny portfel zamówień Grupy (pomniejszony o sprzedaż przypadającą na konsorcjantów) wynosi ok. 3,9 mld zł.

 • Nowe rekordy na Wall Street wiszą w powietrzu, w grze JSW i Work Service

  Giełdy w Europie zaliczają udany początek tygodnia, ale prawdziwe święto szykuje się za oceanem, gdzie kontrakty terminowe dają nadzieję na nowe rekordy. Zieleń dominuje też na giełdzie w Warszawie, choć tu mankamentem pozostają iście wakacyjne obroty.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR