Port Modlin zawarł ugodę z Konsorcjum Mostostalu Warszawa, spółka zapłaci 0,5 mln zł

Omawiane walory:

W grudniu 2017 r. port Lotniczy Warszawa-Modlin pozwał konsorcjum Mostostalu Warszawa i domagał się kary w wysokości 81,58 mln za opóźnienia w usuwanie usterek związanych z budową terminalu. Ostatecznie spółka zawarła ugodę i zapłaci tylko 0,5 mln zł. W piątek przed południem kurs rośnie o ponad 2 proc.

Fot. Mostostal Warszawa

Konsorcjum Mostostalu Warszawa zawarło ugodę sądową z Mazowieckim Portem Lotniczym Warszawa – Modlin w ramach postępowania na tle realizacji umowy na „Wykonanie budowy budynku terminala pasażerskiego na terenie lotniska Warszawa – Modlin”. Na podstawie ugody konsorcjum zapłaci portowi 0,5 mln zł.

– Na podstawie przedmiotowej ugody konsorcjum, w skład którego wchodziła spółka wspólnie z innym podmiotem tytułem dochodzonych pozwem roszczeń zobowiązały się do zapłaty na rzecz Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa – Modlin sp. z o.o. kwoty w wysokości 500 tys. zł. Tym samym Sąd Okręgowy w Warszawie XVI Wydział Gospodarczy w dniu 18 października 2018 r. wydał postanowienie o umorzeniu przedmiotowego postępowania – czytamy w komunikacie.

W grudniu 2017 r. Mostostal Warszawa powziął informację o złożeniu przez Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa – Modlin pozwu o zapłatę solidarnie od pozwanych kary umownej w wysokości 81,58 mln zł z tytułu opóźnień w usuwaniu wad i usterek w zakresie ww. umowy. Wartość umowy wyniosła 69,53 mln zł brutto.

Mostostal Warszawa SA jest aktywny we wszystkich podstawowych sektorach branży budowlanej, a zakres usług obejmuje generalne wykonawstwo inwestycji oraz realizację projektów „pod klucz” dla partnerów krajowych i zagranicznych. Spółka debiutowała na GPW w 1993 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,1 mld zł w 2017 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT mostalwar, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR