Premier ogłosi jutro otwarcie sklepów w galeriach handlowych od 1 lutego

Premier Mateusz Morawiecki planuje ogłosić jutro pierwsze w obecnej fali zakażeń luzowanie ograniczeń gospodarczych - z niemal stuprocentową pewnością można liczyć na otwarcie sklepów w galeriach handlowych od 1 lutego, dowiedziało się radio RMF FM.

Fot. Pexels

– Bardzo prawdopodobne jest także otwarcie hoteli dla 25 lub 50 proc. klientów. Są tu jednak wątpliwości, bo otwarcie hoteli zachęci ludzi do podróży, a tego rząd chce uniknąć – czytamy na stronie internetowej radia.

Mimo wszystko luzowania obostrzeń można się spodziewać, bo liczba zakażeń spada.

– To daje pewnego rodzaju przestrzeń do zastanawiania się jakie dalsze kroki wykonywać. Ale musimy brać pod uwagę, że nie żyjemy w próżni, wirus nie zna granic – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, cytowany przez stację.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Nie ma co natomiast liczyć na otwarcie restauracji i siłowni, podkreśliło też RMF FM.

W piątek wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin zapowiadał, że Otwarcie galerii handlowych, z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych, powinno być możliwe od 1 lutego.

Od kilku miesięcy obowiązuje limit klientów w sklepach. W ramach dodatkowych obostrzeń, wprowadzonych w ramach tzw. narodowej kwarantanny 28 grudnia zamknięto galerie handlowe z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek i drogerii. Zgodnie z obecnymi przepisami, restrykcje mają potrwać do 31 stycznia.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR