Prezes Orlenu: Myślimy o kolejnych akwizycjach

Omawiane walory: ,

Trwające procesy przejęcia Grupy Lotos oraz Energi nie wyczerpują planów PKN Orlen dotyczących budowy koncernu multienergetycznego, poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek. Nie potwierdził jednak wprost, że kolejnym celem koncernu może być Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

daniel,obajtek,orlen,moodys,rating

Prezes Daniel Obajtek potwierdził, że Orlen myśli o kolejnych akwizycjach (Fot. Orlen/fb)

Szef Orlenu został zapytany przez dziennikarzy w kuluarach konferencji prasowej o pojawiające się pogłoski dotyczące możliwych planów przejęcia również PGNiG.

– Powinniśmy budować koncern multienergetyczny i budujemy go, realizując przejęcia Lotosu i Energi. Zawsze musimy myśleć o wszelkich procesach akwizycyjnych. Ale tego jaki kierunek obierzemy w dalszej budowie koncernu multienergetycznego, dowiecie się z czasem – powiedział Obajtek.

Z kolei odnosząc się do decyzji w sprawie budowy bloku węglowego w Ostrołęce przez Grupę Energa, Obajtek zastrzegł, że plany inwestycyjne Energi będą „bardzo mocno przez Orlen weryfikowane”.

– Będziemy chcieli, żeby te inwestycje realizowane były zgodnie z duchem naszej strategii – podkreślił.

PKN Orlen informował niedawno, że spodziewa się decyzji Komisji Europejskiej w sprawie przejęcia Grupy Lotos do końca I połowy 2020 roku. Mniej więcej w tym samym czasie koncern ma nadzieję sfinalizować proces przejęcia Energi.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PGNiG, PKNOrlen, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR