PrimeBit Games wejdzie na chiński rynek

Omawiane walory:

PrimeBit Games podpisał umowę wydawniczą z Martian Interactive Entertainment Ltd. W ramach współpracy partner odpowie za wydanie tytułów studia w Chinach, a także niezbędne tłumaczenia, adaptację, marketing oraz dystrybucję gier. Pierwsza produkcja trafi do odbiorców tego rynku na początku II kw. br.

Fot. fb/Prime Bit Games

– Chcemy budować pozycję spółki na tym rynku i rozwijać kolejne tytuły. Zaczynamy od ‚Freddy Adventure’, ale następne gry wpisaliśmy już do harmonogramu. Wejście na ten rynek to jeden z elementów naszej strategii, liczymy, że pozytywnie przełoży się to na przyszłe wynik – powiedział prezes Michał Ręczkowicz.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Martian Interactive Entertainment to założony w 2013 roku chiński producent i wydawca gier na platformy mobilne. Współpraca z PrimeBit Games zakłada wydanie w Państwie Środka gier polskiego producenta na platformy mobilne i PC.

– Chiny są obecnie największym rynkiem gamingowym na świecie. Według raportu NewZoo jego wartość szacowana jest na ponad 34 mld USD. Największą popularnością cieszy się segment gier mobilnych, gdzie liczba graczy wynosi 459 mln, czyli tyle ile w Stanach Zjednoczonych i Japonii razem. Chiński rynek gier mobilnych przynosi ok. 25 proc. światowych przychodów z tego segmentu – przypomniano.

PrimeBit Games to notowany na New Connect deweloper gier.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PBGAMES, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Giełda upomniała 35 nierzetelnych spółek

  Blisko co dziesiąta spółka z NewConnect ma problem z publikacją na czas raportu za IV kwartał 2018 r. 

 • PrimeBit Games wdroży technologię blockchain w grach

  Notowany na NewConnect producent gier pracuje nad wdrożeniem do swoich produktów technologii blockchain. Spółka chce umożliwić graczom wymianę zdobytych osiągnięć, przedmiotów i przywilejów za pomocą kilku najpopularniejszych kryptowalut. Studio będzie pobierać prowizję za każdą dokonaną w sklepie transakcję.

 • Spółka z NewConnect współtworzy nową specjalizację studiów dla twórców gier

  PrimeBit Games rozpoczyna współpracę z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wspólnie utworzą nowe specjalizacje na wydziale informatyki – Inżynieria gier komputerowych i Grafika w rozrywce cyfrowej.

 • Giełdowe akcenty jesiennych wyprzedaży gier wideo

  Do akcji wyprzedażowej przystąpiły wszystkie liczące się studia oraz najważniejsze sklepy cyfrowe m.in. Steam, GOG.com czy Humble Bundle. Giełdowych smaczków też nie brakuje. Swoje produkcje wystawili CD Projekt, 11 bit studios, CI Games oraz wiele mniejszych firm, z których część planuje w przyszłym roku debiut na GPW. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR