PrimeBit Games wdroży technologię blockchain w grach

Omawiane walory:

Notowany na NewConnect producent gier pracuje nad wdrożeniem do swoich produktów technologii blockchain. Spółka chce umożliwić graczom wymianę zdobytych osiągnięć, przedmiotów i przywilejów za pomocą kilku najpopularniejszych kryptowalut. Studio będzie pobierać prowizję za każdą dokonaną w sklepie transakcję.

Fot. fb/Prime Bit Games

– Gry to idealne miejsce na zastosowanie kryptowalut. Tak naprawdę to właśnie tutaj powstały – od lat korzysta się z wirtualnej waluty w produkcjach cyfrowych. Chcemy podążać za obecnym trendem i wyznaczać go na lokalnym rynku. – mówi Michał Ręczkowicz, prezes PrimeBit Games.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Blockchain jest łańcuchem bloków, w którym zapisane są dane – na tej bazie zbudowane zostały kryptowaluty. Transakcje zapisywane w blokach są niezmienne i nieodwracalne co zapewnia bezpieczeństwo danych. Największą zaletą tej technologii jest odporność na cyberataki i przejrzystość.

Studio wdroży nową technologię w swoich najważniejszych tytułach, pierwszym z nich będzie największy produkt spółki – Magic Nations. Gracze będą mogli handlować wirtualnymi dobrami pomiędzy sobą i w ten sposób również zarabiać. Obecnie w sklepach dostępnych w grach znajduje się kilka tysięcy wirtualnych przedmiotów.

– Model monetyzacji w większości naszych gier oparty jest o mikropłatności. Obecnie pomiędzy graczami odnotowujemy kilkaset transakcji dziennie. Intensywnie pracujemy nad zwiększeniem zaangażowania użytkowników w naszych grach, a zatem wzrostu skali. Dzięki wdrożeniu technologii liczymy na wyraźną poprawę przychodów w dłuższej perspektywie – dodaje Ręczkowicz.

PrimeBit Games to niezależny projektant, twórca i wydawca gier mobilnych, komputerowych, konsolowych i przeglądarkowych. Świadczy również usługi w zakresie portingu, co-developmentu, projektowaniu grafik oraz gier na zamówienie klienta.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PBGAMES, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • PrimeBit Game ma list intencyjny z Up i Olymp ws. oferty produktowej do siłowni

  Prime Bit Games podpisał ze spółkami Up oraz Olymp list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie wytworzenia wspólnej oferty produktowej dedykowanej do siłowni, opartej na urządzeniach do siłowni w połączeniu z innowacyjnymi grami VR oraz systemem CRM, podał PrimeBit Games.

 • Giełda upomniała 35 nierzetelnych spółek

  Blisko co dziesiąta spółka z NewConnect ma problem z publikacją na czas raportu za IV kwartał 2018 r. 

 • PrimeBit Games wejdzie na chiński rynek

  PrimeBit Games podpisał umowę wydawniczą z Martian Interactive Entertainment Ltd. W ramach współpracy partner odpowie za wydanie tytułów studia w Chinach, a także niezbędne tłumaczenia, adaptację, marketing oraz dystrybucję gier. Pierwsza produkcja trafi do odbiorców tego rynku na początku II kw. br.

 • Spółka z NewConnect współtworzy nową specjalizację studiów dla twórców gier

  PrimeBit Games rozpoczyna współpracę z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wspólnie utworzą nowe specjalizacje na wydziale informatyki – Inżynieria gier komputerowych i Grafika w rozrywce cyfrowej.

 • Giełdowe akcenty jesiennych wyprzedaży gier wideo

  Do akcji wyprzedażowej przystąpiły wszystkie liczące się studia oraz najważniejsze sklepy cyfrowe m.in. Steam, GOG.com czy Humble Bundle. Giełdowych smaczków też nie brakuje. Swoje produkcje wystawili CD Projekt, 11 bit studios, CI Games oraz wiele mniejszych firm, z których część planuje w przyszłym roku debiut na GPW. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR