Giełdowe akcenty jesiennych wyprzedaży gier wideo

Omawiane walory: , , , , ,

Do akcji wyprzedażowej przystąpiły wszystkie liczące się studia oraz najważniejsze sklepy cyfrowe m.in. Steam, GOG.com czy Humble Bundle. Giełdowych smaczków też nie brakuje. Swoje produkcje wystawili CD Projekt, 11 bit studios, CI Games oraz wiele mniejszych firm, z których część planuje w przyszłym roku debiut na GPW. 

(Fot. Steam/GOG.com)

Wyprzedaże to druga po premierze najlepsza okazja do generowania zysków. Twórcy już zacierają ręce, bo przy takich akcjach jak „Jesienna wyprzedaż Steam”, Black Friday czy Cyber Monday sprzedaż potrafi wystrzelić i przynieść solidny zastrzyk gotówki. W wypadku największego na świecie sklepu z cyfrową rozrywką akcja promocyjna potrwa aż do 27 listopada.

CD Projekt wyprzedaje swoją sztandarową serię. Cena trzeciej części Wiedźmina w edycji Gry Roku spadła o 60 proc. do 59,99 zł. Kultowa gra CD Projektu jest obecnie na 8. miejscu na liście globalnych bestsellerów Steam. Lepiej sprzedają się tylko takie tytuły jak GTA V, Far Cry, Assassin’s Creed, Farming Simulator 19 czy Playerunknown’s Battleground. Co ciekawe, CD Projekt nie zdecydował się na promocję najnowszej produkcji, czyli Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści. Wydawało się, że słabe wyniki sprzedaży tytułu zmuszą warszawskie studio do choćby niewielkiej obniżki. Tymczasem gra sprzedawana jest w „pełnej” cenie 99,99 zł.

Również gry 11 bit studios trafiły do wyprzedaży. Zarówno Frostpunk, jak i This War of Mine możemy kupić z rabatem odpowiednio 33 proc. (73,69 zł) i 70 proc. (17,99 zł). Frostpunk na liście bestsellerów jest dopiero w trzeciej dziesiątce. Również mniejsze produkcje jak BeatCop, Moonlighter, Tower 57, seria Anomaly są przecenione.

>> Promocja: do końca listopada roczny abonament premium StockWatch.pl w cenie 6 miesięcy! Sprawdź!

Dopiero w szóstej dziesiątce steamowych bestsellerów znajduje się Dying Light Enhanced Edition od Techlandu. Grę przeceniono o 67 proc. do 52,79 zł. Z kolei PlayWay przecenił grę House Flipper o 21 proc. do 56,87 zł.

Również największe produkcje CI Games trafiły do jesiennej wyprzedaży. Sniper: Ghost Warrior 3 kupimy za 46,07 zł (-36 proc.), Lords of the Fallen za 15,99 zł (-84 proc.), a za Enemy Front zapłacimy tylko 10,79 zł (-85 proc.).

Prime Bit Games ma dla graczy paczkę swoich gier. Za nieco ponad 30 zł (-57 proc.) dostaniemy trzy tytuły studia: Dark Tower, Caveman Chuck oraz Magic Nations Premium DLC Pack.

– Wyprzedaż z okazji czarnego piątku jest doskonałą okazją dla graczy, do zakupu gry ze swoich list życzeń za znacznie niższą cenę. Przy takich akcjach zauważmy spory wzrost na naszym wykresie sprzedaży, który często utrzymuje się nawet już po zakończeniu wydarzenia. Zawdzięczamy to promocji wewnątrz gier, które zachęcają użytkowników do przetestowania innych naszych tytułów. – mówi Michał Ręczkowicz, prezes PrimeBit Games.

W jesiennej akcji wyprzedażowej udział biorą też mniejsze studia, o których na rynku może być głośno w przyszłym roku. Kilka z nich otwarcie przyznało, że w nieodległej przyszłości chce zadebiutować na GPW.

Klabater przygotował promocję kilku pozycji ze swojego wydawnictwa, m.in. Apocalipsis od Punch Punk Games (-40 proc.), Regalia: Of Men and Monarch od Pixelated Milk (-40 proc.). Z kolei Carbon Studios przeceniło swoje Alice VR (8,99 zł, -75 proc.) oraz The Wizards (48,99 zł, -30 proc.).

– Z okazji Czarnego Piątku i wydarzeń towarzyszących, postanowiliśmy przygotować szereg akcji promocyjnych nacelowanych na sprzedaż gier. Zawsze włączamy się do tego typu wydarzeń, a podczas ostatniej Jesiennej Wyprzedaży przygotowaliśmy limitowaną promocję wraz z firmą HTC. W ramach tej oferty, użytkownicy platformy Viveport mogli zakupić The Wizards, czyli flagowy tytuł Carbon Studio, w bardzo atrakcyjnej cenie. Dzięki temu, informacja o grze dotarła do dziesiątek tysięcy posiadaczy gogli VR, przynosząc znaczny wzrost świadomości marki, oraz przychody dla spółki. – komentuje Błażej Szaflik, prezes Carbon Studio.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT 11bit, CDPROJEKT, CIgames, klabater, PBGAMES, playway, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • WIG20 i trzech muszkieterów, w grze m.in. LiveChat i Benefit Systems

  Nowa fala nadziei na przyjęcie pakietu fiskalnego w USA, wsparła nastroje na globalnych rynkach akcji, przynosząc odreagowanie ostatnich spadków. Indeks WIG20 odbija z 4,5-miesięcznych minimów, ciągnięty w górę przez Allegro, CD Projekt i Dino Polska. Dziś gorąco jest też na akcjach LPP, LiveChat i Benefit Systems.

 • CD Projekt: Cyberpunk 2077 zadebiutuje na platformie Stadia 19 listopada

  Gra "Cyberpunk 2077" zadebiutuje na platformie Stadia 19 listopada 2020 roku, równocześnie z pozostałymi wersjami gry na Xbox One, PC oraz PlayStation 4, podał CD Projekt. Studio poinformowało również o rozpoczęciu przedsprzedaży tytułu za pośrednictwem Stadia Store.

 • WIG20 balansuje na krawędzi, w grze Allegro, Mercator i CD Projekt Indeks WIG20 rano zrobił zwrot z wrześniowego dołka, mocno wspierany przez CD Projekt. Na szerokim rynku błyszczało Allegro wespół z Mercatorem. Jednak w miarę upływu czasu nastroje na warszawskim giełdzie zaczęły się pogarszać, co rodzi ryzyko mocniejszej przeceny na zamknięciu sesji.
 • WIG20 walczy na wsparciu. Allegro kontynuuje rajd, a mBank spada do poziomów z 2009 r.

  Gwiazda Allegro kolejny dzień błyszczy na warszawskiej giełdzie. I to póki co musi inwestorom wystarczyć, bo większość warszawskich spółek znalazła się w defensywie. Ponad połowa z nich traci na wartości, a WIG20 szykuje się do przełamania ważnego wsparcia.

 • Mały lockdown daje w kość warszawskiej giełdzie, mocne spadki JSW i CCC Od mocnej przeceny rozpoczęła się sesja w Warszawie. To kontrastuje z zieloną Europą. Indeksy w dół ciągnie słaby sentyment na GPW, niepokojące wieści ze spółek i obawy przed konsekwencjami pandemii koronawirusa. I jedynie spółki covidowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem inwestorów, co samo w sobie też jest złą wróżbą dla GPW.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR