StockWatch.pl

Protektor rekomenduje 0,12 zł dywidendy na akcję

Omawiane walory:

Zarząd Protektora zarekomendował przeznaczenie na dywidendę całego zysku netto za 2017 r., tj. 1,35 mln zł, oraz część kapitału zapasowego pochodzącego z niepodzielonego zysku z lat ubiegłych w kwocie 0,93 mln zł, co oznacza wypłatę w wysokości 0,12 zł na akcję.

– Zarząd spółki działającej pod firmą Protektor Spółka Akcyjna niniejszym informuje, iż w dniu dzisiejszym powziął uchwałę w przedmiocie wystąpienia do rady nadzorczej spółki oraz następnie do zwyczajnego walnego zgromadzenia z wnioskiem i rekomendacją w sprawie podziału zysku netto spółki za rok obrotowy 2017 w kwocie 1.350.988,27 zł, według wskazanych niżej zasad:
a) Cały zysk spółki za 2017 r., to jest kwotę 1.350.988,27 zł przeznaczyć na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy spółki,
b) Dodatkowo na wypłatę dywidendy przeznaczyć część kapitału zapasowego pochodzącego z niepodzielonego zysku z lat ubiegłych w kwocie 931.603,73 zł,
c) Razem na wypłatę dywidendy przeznaczona byłaby kwota 2.282.592 zł, co w przeliczeniu na jedną akcję daje kwotę 12 groszy – czytamy w komunikacie.

>> 5 wskazówek, które pozwolą wprowadzić Twój handel na akcjach na wyższy poziom

Proponowany dzień dywidendy to 11 września, a wypłaty – 11 grudnia 2018 roku. Przy obecnym kursie akcji stopa dywidendy wynosi ok. 3,6 proc.

Protektor jest jednym z największych w Europie producentów i dystrybutorów obuwia ochronnego, militarnego oraz specjalistycznego o wysokiej klasie bezpieczeństwa. Prowadzi działalność za pośrednictwem trzech zakładów produkujących obuwie: jednego w Polsce oraz dwóch w Mołdawii. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT protektor, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR