Przychody AmRestu spadły wstępnie o 12,6 proc. r/r do 440 mln euro w III kwartale 2020r.

Omawiane walory:

Przychody Grupy AmRest wyniosły 441,4 mln euro w III kw. 2020 r., co oznacza spadek o 12,6 proc. w skali roku, podała spółka, prezentując wstępne dane.

amrest, restauracje, akcje, wyniki,

Fot. Pexels

W III kwartale 2020 r. rosnący udział ponownie otwartych restauracji, jak również pozytywne trendy w zakresie ożywienia sprzedaży utrzymywały się przez wszystkie trzy miesiące, podkreśliła spółka.

– Na koniec trzeciego kwartału funkcjonowało 98 proc. wszystkich restauracji AmRest. Zanotowano znaczący wzrost udziału klientów stołujących się na miejscu w lokalach, w stosunku do udziału tego kanału sprzedaży w poprzednim kwartale – czytamy w komunikacie.

– W rezultacie wstępna sprzedaż grupy w tym okresie wyniosła 441,4 mln euro, co oznacza spadek o 12,6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. W porównaniu z poziomem z drugiego kwartału 2020 r. sprzedaż poprawiła się o 62,2 proc., a w porównaniu do wyniku za pierwszy kwartał 2020 – o 7,2 proc. – czytamy dalej.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Wskaźnik sprzedaży porównywalnej w restauracjach, wyłączający wpływ zmian kursów walutowych i wyniki czasowo zamkniętych lokali, osiągnął w trzecim kwartale 2020 r. 86.6 proc. Dla porównania, w pierwszym kwartale 2020 roku wynosił on 91,1 proc., a w drugim kwartale 2020 roku 67,8 proc.

Wstępna sprzedaż wygenerowana na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej wyniosła w III 2020 198,5 mln euro, co stanowi spadek o 9,1 proc. r/r i wzrost o 48,6 proc. kw/kw.

Przychody dywizji rosyjskiej wyniosły w III 2020 r. 42,8 mln euro i były o 22,2 proc. niższe niż przed rokiem, ale o 91,8 proc. wyższe niż w poprzednim kwartale.

Sprzedaż dywizji Europa Zachodnia w III kw br. kształtowała się na poziomie 167,2 mln euro i była o 16,2 proc. niższa niż przed rokiem, ale 80,9 proc. wyższa niż w II kw. 2020 r.

Przychody na rynku chińskim w III kw. 2020 r. osiągnęły poziom 24,7 mln euro i były o 4,5 proc. wyższe w stosunku do analogicznego okresu w 2019 roku oraz o 28,4 proc. wyższe niż w poprzednim kwartale.

– Obserwując rosnącą liczbę zakażeń COVID-19 w całej Europie i poza nią, AmRest ciągle koncentruje się na zdrowiu i bezpieczeństwie gości i pracowników oraz stosuje się do surowych środków bezpieczeństwa zalecanych przez władze lokalne, które zostały wprowadzone są na początku tego roku w całej sieci restauracyjnej. W międzyczasie zwiększaliśmy nasze możliwości realizacji dostaw do domu, optymalizując cyfrowy kanał obsługi zamówień z wykorzystaniem obserwacji i doświadczenia, które nabywaliśmy podczas pierwszej fali pandemii. W związku z tym czujemy się przygotowani jeszcze lepiej niż wiosną tego roku, aby zapewnić naszym klientom płynne przejście z obsługi w lokalu do alternatywnych kanałów sprzedaży – powiedział CEO spółki Mark Chandler, cytowany w komunikacie.

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozwija również działalność w m.in. Europie Zachodniej, Rosji oraz Chinach. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 961,5 mln euro w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Amrest, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR