Przychody LiveChat wzrosły do 12 mln USD w III kwartale roku finansowego 2020/2021

Omawiane walory:

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy LiveChat Software w okresie październik - grudzień 2020 (III kwartał roku finansowego 2020/2021) wyniosły 12,18 mln USD i były o 44,9 proc. wyższe r/r, podała spółka, prezentując szacunkowe dane. Kurs akcji dostawcy oprogramowania typu "live chat dla biznesu" rośnie w poniedziałek o 5 proc.

livechat,wyniki,2020

(Fot. Spółka)

W okresie lipiec – wrzesień 2020 r. (II kwartał roku finansowego 2020/21) skonsolidowane przychody wyniosły 11,39 mln USD.

– Najważniejsze trendy, które wpłynęły na osiągnięty wynik to:

– Wzrost wskaźnika ARPU (średni, miesięczny przychód na abonenta) głównych produktów grupy. W III kwartale 2020/21 roku ARPU produktu LiveChat było wyższe o ponad 21 proc. w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku, wzrost ARPU ChatBot wyniósł ok. 70 proc. w skali roku.

– Wzrost liczby klientów produktów grupy. Na koniec 2020 roku kalendarzowego liczba płacących klientów LiveChat wyniosła 32.076 a ChatBot 1.719.

– Przychody wygenerowane przez ChatBot wzrosły o blisko 20 proc. w stosunku do poprzedniego kwartału i o blisko 210 proc. w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku – czytamy dalej.

LiveChat Software jest jednym z największych na świecie dostawców oprogramowania typu „live chat dla biznesu”. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w 2014 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Livechat)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR