Przychody LiveChat wzrosły r/r wstępnie do 11 mln USD w II kwartale roku finansowego 2019/2020

Omawiane walory:

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy LiveChat Software w okresie lipiec - wrzesień 2020 (II kwartał roku finansowego 2020/2021) wyniosły 11 393 945 USD i były o 39 proc. wyższe od osiągniętych w II kw. roku finansowego 2019/2020, podała spółka, powołując się na szacunkowe dane. Kurs akcji spółki w piątek kwadrans po godz. 9 rośnie o 7 proc., a za jedną akcję płacono 108 zł.

livechat, wyniki, akcje, informatyka,

(Fot. spółka)

– W analogicznym okresie poprzedniego roku (lipiec – wrzesień 2019) skonsolidowane przychody wyniosły 8 196 519 USD – czytamy w komunikacie.

W okresie kwiecień – czerwiec 2020 r. (I kw. roku finansowego 2020/2021) skonsolidowane przychody wyniosły 10 355 478 USD.

– Najważniejsze trendy, które wpłynęły na osiągnięty wynik to:

– Wzrost liczby klientów i wskaźnika ARPU (średni, miesięczny przychód na abonenta) produktu LiveChat. Wzrost ARPU został osiągnięty przy niższej średniej cenie sprzedaży (initial sale ARPU) w porównaniu do poprzedniego kwartału (ale istotnie wyższej niż przed rokiem).

– Stabilizacja churn produktu LiveChat (współczynnik odejść klientów) na poziomie 3-3,2 proc. w trakcie kwartału.

– Wzrost liczby klientów, ARPU i średniej ceny sprzedaży produktu ChatBot – czytamy dalej.

Przychody ChatBot w omawianym okresie wzrosły o ok. 34 proc. w stosunku do poprzedniego kwartału i o ok. 230 proc. w skali roku.

W związku z tym, że LiveChat generuje zdecydowaną większość przychodów w dolarach amerykańskich (USD), znaczący wpływ na wyniki przedstawione w raportach okresowych ma kurs USD/PLN.

LiveChat Software jest jednym z największych na świecie dostawców oprogramowania typu „live chat dla biznesu”. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w 2014 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Livechat, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR