PunkPirates zajmie się produkcją i wydawaniem gier na Nintendo Switch

Omawiane walory:

Grupa PunkPirates rozszerza działalność o produkcję i wydawanie gier na Nintendo Switch. Nowa działalność będzie prowadzona przez spółkę zależną RaionGames i odrębny zespół specjalistów.

Punk, Pirates, Nintendo, Switch, gry, gaming, akcje,

Fot. Nintendo

PunkPirates, spółka notowana na rynku GPW specjalizująca się w segmencie gier VR, poinformowała o rozszerzeniu swojej działalności o produkcję i wydawanie gier na platformę Nintendo Switch.

Nowa, dodatkowa działalność prowadzona będzie przez Raion Games sp. z o.o., która jest spółką zależną PunkPirates. Do spółki wejdą nowi wspólnicy stanowiący zespół producencki dwóch nowych gier –DATENSHI oraz Lonely Island. Tytuły zostaną ukończone i wydane przez Raion Games.

Gra DATENSHI to dwuwymiarowa, platformowa gra akcji z elementami RPG, w której gracz wciela się w japońskiego shinobi o imieniu Shoku, który rzuca się w pogoń za porwanym przyjacielem. Shoku musi sprostać różnorakim pułapkom i przeciwstawić się najemnikom,których zadaniem jest go zatrzymać. Premiera gry przewidywana jest na II kwartał 2021 roku.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Gra Lonely Island to dwuwymiarowa, gra typu survival z elementami fabularnymi. Gracz wciela się w postać Matta, który wraz ze swoją ukochaną wraca samolotem z wakacji w Europie. W trakcie powrotu złe warunki atmosferyczne i błąd pilota powodują rozbicie samolotu na środku oceanu. Po całej katastrofie Matt budzi się na plaży z pozoru bezludnej wyspy, która skrywa mroczną tajemnicę. Premiera gry przewidywana jest na IV kwartał 2021 roku.

– Podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu naszego pipeline’u o gry na platformę Nintendo Switch ze względu na olbrzymi potencjał sprzedażowy tej platformy jak również kompetencje zespołu Raion Games. Spodziewamy się też wielu synergii z dotychczasową działalnością PunkPirates –m.in. poprzez wykorzystanie scenariuszy gier na kilku platformach, niższe koszty produkcji, portowanie gier oraz efektywniejszy marketing – powiedział Leszek Krajewski, członek Zarządu PunkPirates ds. rozwoju.

RaionGames początkowo ma finansować produkcję gier ze środków własnych, w tym uzyskanych ze sprzedaży aktywów finansowych. PunkPirates nie wyklucza możliwości zapewnienia dodatkowych środków na zwiększenie skali działalności Raion Games poprzez jej dokapitalizowanie, a docelowo przekształcenie w spółkę akcyjną i wprowadzenie do obrotu na GPW.

PunkPirates to obecnie jedyna spółka notowana na rynku głównym GPW, która daje ekspozycję na produkcję i wydawanie gier VR. Wirtualna rzeczywistość umożliwia graczom głębszą immersję w świat przedstawiony w grze i w związku z tym zapewnia unikalne doznania. Dotychczasowe tytuły PunkPirates to Escape Room VR, Escape Room VR: Inner Voices oraz Escape Room VR: Stories.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT punkpirat, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR