Pyramid Games zadebiutował na NewConnect, ale handel akcjami nie ruszył

Omawiane walory:

W czwartek punktualnie o 11:30 odbyła się ceremonia debiutu Pyramid Games na NewConnect. Na starcie zainteresowanie akcjami było tak duże, że handel nie ruszył, a TKO wskazuje wzrost o blisko 500 proc.

Pyramid,Games,debiut,tko,handel

Pyramid Games zadebiutował na NewConnect, ale handel akcjami nie ruszył. Fot. GPW

O 11:30 powinny ruszyć notowania akcjami lubelskiego producenta gier. Tak się jednak nie stało, ponieważ popyt okazał się wielokrotnie większy niż podaż. Teoretyczny kurs otwarcia (TKO) sygnalizuje start po kursie wyższym nawet o 499,9 proc. niż odniesienia. Inwestorzy są gotowi są zapłacić blisko 120 zł za jedną akcję.

Lubelskie studio przeprowadziło w tym roku już dwie emisje akcji, z których pozyskało nieco ponad 3 mln zł. Zarówno akcje serii D jak i akcje serii E sprzedawane były po cenie emisyjnej 20 zł za sztukę.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się zadebiutować na NewConnect. To efekt bardzo ciężkiej pracy nie tylko przez ostatnie tygodnie czy miesiące, ale i lata. Cieszy nas dotychczasowe zaufanie ze strony inwestorów i graczy, którzy dobrze przyjęli nasze produkcje. Zapewniamy, że nie zamierzamy zwalniać tempa i z niecierpliwością czekamy na moment, w którym będziemy mogli podzielić się kolejnymi projektami – mówi Jacek Wyszyński, prezes Pyramid Games.

Już jutro o godz. 12:00 prezes Jacek Wyszyński będzie gościem czatu inwestorskiego StockWatch.pl. Prezes Pyramid Games na gorąco skomentuje debiut spółki na NewConnect oraz omówi bieżącą sytuację studia i plany wydawnicze na najbliższe kwartały. Już teraz zapraszamy do zadawania pytań i udziału w spotkaniu.

>> Czat z Jackiem Wyszyńskim, prezesem Pyramid Games odbędzie się tutaj

10 projektów w realizacji

Jeszcze w tym roku Pyramid Games wyda szereg gier. Pierwszą premierą będzie pełna wersja Rover Mechanic Simulator. W następnej kolejności pojawi się Dinosaur Fossil Hunter, którego kampania Kickstarterowa odniosła spory sukces. Jednak najbardziej oczekiwaną grą studia jest Occupy Mars: The Game. Gracze wcielą się w astronautę, który wylądował na Marsie i rozpoczyna kolonizację planety. Gra skupia się na poszukiwaniu niezbędnych do przeżycia zasobów i rozbudowywaniu kolonii. Liczba Outstanding Wishlist przekroczyła niedawno 123 tys. graczy, co daje jej miejsce wśród pięciu najbardziej oczekiwanych gier ze stajni PlayWay. Premiera Occupy Mars: The Game we wczesnym dostępie ma odbyć się jeszcze w tym roku.

Studio poinformowało dziś także o umowie z Marcinem Sergiuszem Przybyłkiem, znaną postacią w cyberpunkowym świecie literatury science-fiction. Umowa dot. wyprodukowania gry na podstawie książki i opowiadania z uniwersum CEO Slayer. Tytuł ma być największą w dotychczasowym portfolio produkcją.

Równocześnie studio pracuje nad ukończeniem gier realizowanych na zlecenie – Castle Flipper, Farming Life i ZooKeeper.

Pyramid Games to lubelski producent gier. Spółka istnieje od 2012 r., a jednym z jej głównych akcjonariuszy jest giełdowy PlayWay. W studiu pracuje ponad 30 deweloperów tworzących (oprócz projektów autorskich) również gry na zlecenie spółek takich jak: Ultimate Games, Gaming Factory czy PlayWay.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT pyramid, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR