Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games: Jesteśmy pewni że nie utracimy płynności finansowej [RELACJA Z CZATU]

Omawiane walory:

Remigiusz Kościelny, prezes zarządu Vivid Games, spotkał się na czacie z inwestorami w StockWatch.pl. Głównymi tematami spotkania były plany producenta i wydawcy gier na najbliższy rok, wejście spółki na rynek gier na platformę Nintendo Switch oraz spłata obligacji serii A.

vivid games, Remigiusz Kościelny

Rok 2020 będzie pracowity dla Vivid Games. Studio w szacunkowej prognozie finansowej zapowiada ponad 3 mln zł zysku w 2020 r. Inwestorzy byli więc ciekawi w jaki sposób Vivid Games zamierza wypracować taki wynik.

– Przychody w 2020 roku będą generowane z istniejącego już portfolio 20 gier mobilnych, jak również premier 15 nowych gier oraz wpływom z nowych platform sprzętowych – w tym przede wszystkim Nintendo Switch. Dodatkowo generujemy coraz większe przychody z subskrypcji, a w planach są również nowe formaty reklamowe, które powinny zwiększyć wpływy z wyświetlania reklam. Pracujemy również nad wzrostem metryk monetyzacyjnych całego portfolio, co przynosi coraz bardziej wymierne wyniki – powiedział w rozmowie na żywo Remigiusz Kościelny.

W I kwartale 2020 Vivid planuje premiery 5 nowych gier mobilnych. 4 nowe gry pojawią się również na konsoli Nintendo Switch. W całym 2020 roku studio planuje 15 premier nowych gier, ale mimo to nie będzie zwiększać zatrudnienia.

– Nie planujemy zwiększenia zatrudnienia. Aktualna liczba pracowników jest wystarczająca do przeprowadzenia i ukończenia obecnych projektów – powiedział Remigiusz Kościelny.

Do tej pory największym hitem spółki były dwie części gry Real Boxing. Kontynuacja serii jest możliwa, ale na razie studio skupia się na innych projektach.

– Marka Real Boxing pozostaje naszą największą marką. Przychody w 19’ roku były wyższe w stosunku do 2018. Potencjalna kontynuacja jest możliwa, jednak trzecia część wiąże się z znacznymi inwestycjami i długim czasem realizacji. W chwili obecnej pracujemy nad grami dostępnymi na rynku, ponieważ widzimy dużo miejsca na dalsze wzrosty – ocenia Remigiusz Kościelny.

>> Zapis całego spotkania z Remigiuszem Kościelnym, prezesem zarządu Vivid Games znajdziesz tutaj

W 2019 roku Vivid Games zdecydował się wejść na rynek gier na platformę Nintendo Switch. W związku z tym w lipcu studio nawiązało współpracę z Qubic Games. Od czasu rozpoczęcia współpracy pod koniec 2019 roku na konsoli Nintendo zadebiutowały już pierwsze gry Vivid Games (Space Pioneer, Sheep Patrol), a prezes jest zadowolony z wyników obu gier.

– Po podpisaniu pierwszej umowy z QubicGames 12 lipca daliśmy sobie pewien czas na sprawdzenie jak będzie się nam razem pracować. Jesteśmy zadowoleni zarówno ze współpracy jak i pierwszych wyników sprzedaży gier Space Pioneer i Sheep Patrol w grudniu. Drugą umowę na nasze największe marki podpisaliśmy w grudniu. Gier pokroju Real Boxing nie ma ani na Nintendo Switch, ani na innych dużych konsolach w związku z czym widzimy tam duży potencjał przychodowy – powiedział prezes Kościelny.

Prezes Kościelny zapowiedział też, że wybrane gry studia publikowane na Nintendo Switch planują wydawać również na platformie PC (Steam). Pierwszą z nich będzie Space Pioneer, który znajduje się już w trakcie portingu.

Palącym problemem dla spółki jest kwestia spłaty obligacji. W związku z tym nie zabrakło pytań inwestorów o tą dość istotną kwestię. Prezes zapewnił, że z wykupem obligacji serii A nie będzie problemów.

– Wykup obligacji będziemy finansować za pomocą finansowania zewnętrznego w postaci kredytów bankowych i nowej emisji obligacji, którą planujemy przeprowadzić w lutym. (…) Jesteśmy pewni że nie utracimy płynności finansowej, przychody ze sprzedaży zwiększają się – negocjowane linie kredytowe jak również środki z emisji nowych obligacji zabezpieczą nam spłatę obligacji serii A – odniósł się do tej kwestii prezes Kościelny.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT vivid, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR