Retrocegla.pl planuje emisję akcji i debiut na NewConnect

Omawiane walory:

Na początku drugiego kwartału Retrocegla.pl (Retro SA) przeprowadzi emisję akcji o wartości około 4 mln zł. Środki trafią na robotyzację linii produkcyjnej i rozwój sieci sprzedaży na rynkach zagranicznych. Spółka jeszcze w tym roku planuje zadebiutować na NewConnect.

Konrad Pawełczyk, prezes zarządu Retro i Sebastian Pawełczyk, przewodniczący rady nadzorczej Retro (fot. spółka)

Retrocegla.pl (Retro SA) to producent okładzin ścienno-elewacyjnych wykonywanych ze starych rozbiórkowych cegieł. Firma nawiązała współpracę z Prosper Capital DM w zakresie przeprowadzenia emisji akcji oraz ich wprowadzenia do obrotu na NewConnect.

– Doszliśmy do momentu, w którym mamy poukładany, skalowalny i efektywny model biznesowy. Silna i naturalna obecność spółki w e-commerce, to jeden z naszych największych atutów, szczególnie w obecnych czasach. To doskonały moment na dalszy rozwój sprzedaży w e-commerce oraz uruchomienie tego kanału na rynki eksportowe np. niemiecki, poprzez utworzenie tam spółki zależnej, która będzie obsługiwała lokalny market place oraz logistykę. Jednocześnie, mocno pracujemy nad zrobotyzowaniem i zautomatyzowaniem naszych procesów produkcyjnych. Chcemy zaprosić do naszego rosnącego projektu nowych inwestorów, zapewniając im jednocześnie płynność, dzięki notowaniu akcji spółki w Alternatywnym Systemie Obrotu – komentuje Konrad Pawełczyk, prezes zarządu Retro.

Produkty sygnowane marką retrocegla.pl trafiły już do ponad 10 tys. realizacji prywatnych i komercyjnych, nie tylko w Polsce, ale także wielu krajach Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, a nawet Japonii. Spółka od początku swojej działalności skupia się na dystrybucji produktów w kanale e-commerce.

– Retro to kolejny ciekawy emitent, którego akcje chcemy oferować naszym klientom w pierwszym półroczu 2021 roku. Zgodnie z tym co zapowiadaliśmy przy okazji emisji akcji Prosper Capital Dom Maklerski, w pierwszym półroczu chcemy przeprowadzić pięć do sześciu emisji akcji interesujących emitentów z różnych branż. Uważamy, że Retro po pozyskaniu środków na drodze emisji akcji, ma szansę systematycznie rozwijać skalę swojej działalności – komentuje Piotr Teleon, prezes Prosper Capital Dom Maklerski.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o retro)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR