Ruszyły zapisy na akcje serii B spółki Retro

Omawiane walory:

Prosper Capital Dom Maklerski rozpoczął zapisy na akcje producenta ściennych i elewacyjnych płytek z historycznej cegły. W ofercie jest 45 tys. papierów po cenie 89 zł za sztukę. Spółka jeszcze w tym roku chce zadebiutować na NewConnect. Zapisy na akcje potrwają do 29 kwietnia.

Konrad Pawełczyk, prezes zarządu Retro i Sebastian Pawełczyk, przewodniczący rady nadzorczej Retro

Retro SA to polski producent okładzin ścienno-elewacyjnych wykonywanych ze starych rozbiórkowych cegieł. Produkty sygnowane marką retrocegla.pl trafiły już do ponad 10 tys. klientów realizujących prywatne i komercyjne projekty, nie tylko w Polsce, ale także wielu krajach Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, a nawet Japonii. Spółka od początku swojej działalności skupia się na dystrybucji produktów w kanale e-commerce.

– Retro posiada poukładany, skalowalny i efektywny model biznesowy. Silna i naturalna obecność spółki w e-commerce, to jeden z naszych największych atutów, szczególnie w obecnych czasach. To doskonały moment na dalszy rozwój naszej spółki, dlatego chcemy zaprosić do naszego rosnącego projektu nowych inwestorów, zapewniając im jednocześnie płynność, dzięki notowaniu akcji spółki w Alternatywnym Systemie Obrotu. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty za pośrednictwem Prosper Capital Dom Maklerski – komentuje Konrad Pawełczyk, prezes zarządu Retro.

Środki pozyskane z oferty publicznej akcji serii B zostaną przeznaczone na pokrycie wydatków związanych z dalszym rozwojem działalności spółki, w szczególności z:

  • Automatyzacją i robotyzacją procesu produkcji płytek dekoracyjnych ze starej cegły rozbiórkowej.
  • Zakupem i uruchomieniem zautomatyzowanej linii do produkcji okładzin ścienno-elewacyjnych wykonywanych z betonu.
  • Rozwojem kanałów sprzedaży, w tym powołanie dystrybucyjnej spółki zależnej w Niemczech.

Oferta publiczna akcji serii B Retro obejmuje 45 tys. sztuk papierów wartościowych, po cenie emisyjnej 89 zł. Spółka planuje jeszcze w tym roku zadebiutować na NewConnect. Zapisy na akcje przyjmowane są do 29 kwietnia 2021 roku przez Prosper Capital Dom Maklerski oraz Dom maklerski Noble Securities.

– Zdecydowaliśmy się na współprace z Retro ze względu na ciekawe połączenie tradycji z nowoczesnym procesem technologicznym oraz  efektywnemu wykorzystaniu kanałów sprzedażowych e-commerce. Spółka dzięki dofinansowaniu będzie miała szansę realizacji swoich ambitnych planów rozwoju m.in. w zakresie zwiększenia sprzedaży na rynkach zagranicznych i osiągnięcia wyższej marży. Naszym celem jest również wspieranie emitenta we wprowadzeniu akcji do obrotu na NewConnect najszybciej jak to będzie możliwe – komentuje Piotr Teleon, prezes Prosper Capital Dom Maklerski.

>> Więcej informacji o Retro oraz szczegółowe informacje związane z emisją dostępne są na stronie internetowej Prosper Capital Dom Maklerski.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o retro)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR