Retro: Doszliśmy do momentu, w którym nasz wcześniejszy, przemysłowy start-up, jest obecnie skalowalnym biznesem, gotowym do ekspansji

Omawiane walory:

Gośćmi środowego czatu inwestorskiego byli Konrad Pawełczyk, prezes zarządu RetroCegla.pl (Retro SA) i Sebastian Pawełczyk, przewodniczący rady nadzorczej. Tematem spotkania było omówienie strategii rozwoju spółki i związana z tym emisja akcji oraz planowany debiut na rynku NewConnect.

RetroCegła.pl to działająca od 2014 r. marka. Firma działa w obszarze naturalnych dekoracji ściennych i elewacyjnych. W tym czasie zbudowała w Polsce pozycję lidera rynku płytek wykonywanych ze starych cegieł, pozyskanych z historycznych budynków. Produkty marki retrocegla.pl trafiły już do ponad 10 tys. inwestycji, głównie w Polsce, ale także w Niemczech, Czechach, Szwecji, Austrii, Szwajcarii, Francji, Belgii, Holandii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, a nawet Japonii.

– Jesteśmy producentem wyrobów wysokiej jakości. Nasze ceny nie należą do najniższych. Filozofia sprzedaży produktów z betonu jest identyczna. Konkurencja na tym rynku, to w większości firmy które sprzedają swoje produkty głównie w marketach budowlanych. Duża ilość, ale mała marża. Nie będę tutaj komentował ani oceniał designu czy estetyki tych produktów. My chcemy konkurować jakością, a nie ilością. My swoją sprzedaż na wszystkich rynkach chcemy prowadzić poprzez e-commerce (tak jak to robimy od lat), lokalnych architektów, projektantów wnętrz, deweloperów czy firmy budowlane – powiedział Sebastian Pawełczyk.

– Nawiązujemy współpracę z firmami rozbiórkowymi z całej Polski, które prowadzą prace rozbiórkowe obiektów, oczyszczając i paletując cegłę. Transport jest operowany już przez nas za pośrednictwem firm spedycyjnych – dodał Konrad Pawełczyk.

Retro SA doszło do momentu, w którym wcześniejszy, przemysłowy start-up, stał się skalowalnym biznesem, gotowym do ekspansji. Spółka z emisji akcji planuje pozyskać około 4 mln zł, które przeznaczy na robotyzację linii produkcyjnej i rozwój swojej sieci sprzedaży na rynkach zagranicznych. 

– Nasz plan zakłada zintensyfikowanie działań sprzedażowych od razu po zakończeniu emisji. Automatyzacja/robotyzacja obecnych procesów zajmie ok. pół roku. Otwarcie nowej linii do wyrobów z betonu zajmie ok. 9 miesięcy. W międzyczasie jesteśmy przygotowani nawet na 3-krotnie zwiększenie bieżącej produkcji, poprzez przejście na pracę 3-zmianową. To oczywiście będzie wymagało powiększenia zespołu produkcyjnego, zanim się nie zrobotyzujemy w te kilka miesięcy. Te osoby zostaną później przeniesione do pracy na naszej nowej linii do betonu – powiedział Konrad Pawełczyk.

>> Zapis całego spotkania z założycielami RetroCegla.pl i spółki Retro SA znajdziesz tutaj

Spółka wycenia się nieco ponad 11 mln zł i jeszcze w tym roku chce zadebiutować na NewConnect. Wniosek o dopuszczeni do obrotu ma zostać złożony niezwłocznie po zarejestrowaniu akcji serii B przez KRS. Dotychczasowi akcjonariusze zawarli umowy lock up na 18 miesięcy liczonych od dnia debiutu na NC.

– Umowa lock up jest zawarta na 18 miesięcy, liczonych od dnia debiutu na NC. Kara wynosi 200 proc. iloczynu (cena x liczba) sprzedanych akcji (…) Nie planujemy sprzedaży swoich akcji. Dążymy do notowania akcji spółki w alternatywnym systemie obrotu, aby każdy zainteresowany mógł nimi obracać – powiedział Sebastian Pawełczyk.

Oferta publiczna akcji serii B Retro obejmuje 45 tys. sztuk papierów wartościowych, po cenie emisyjnej 89 zł. Spółka planuje jeszcze w tym roku zadebiutować na NewConnect. Zapisy na akcje przyjmowane są do 29 kwietnia 2021 roku przez Prosper Capital Dom Maklerski oraz Dom maklerski Noble Securities.

Środki pozyskane z oferty publicznej akcji serii B zostaną przeznaczone na pokrycie wydatków związanych z dalszym rozwojem działalności spółki, w szczególności z:

  • Automatyzacją i robotyzacją procesu produkcji płytek dekoracyjnych ze starej cegły rozbiórkowej.
  • Zakupem i uruchomieniem zautomatyzowanej linii do produkcji okładzin ścienno-elewacyjnych wykonywanych z betonu.
  • Rozwojem kanałów sprzedaży, w tym powołanie dystrybucyjnej spółki zależnej w Niemczech.
>> Więcej informacji o Retro oraz szczegółowe informacje związane z emisją dostępne są na stronie internetowej Prosper Capital Dom Maklerski.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o retro)

  • Ruszyły zapisy na akcje serii B spółki Retro

    Prosper Capital Dom Maklerski rozpoczął zapisy na akcje producenta ściennych i elewacyjnych płytek z historycznej cegły. W ofercie jest 45 tys. papierów po cenie 89 zł za sztukę. Spółka jeszcze w tym roku chce zadebiutować na NewConnect. Zapisy na akcje potrwają do 29 kwietnia.

  • Retrocegla.pl planuje emisję akcji i debiut na NewConnect

    Na początku drugiego kwartału RETROcegla.pl (RETRO SA) przeprowadzi emisję akcji o wartości około 4 mln zł. Środki trafią na robotyzację linii produkcyjnej i rozwój sieci sprzedaży na rynkach zagranicznych. Spółka jeszcze w tym roku planuje zadebiutować na NewConnect.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR