Rezerwy na kredyty w CHF obniżą zysk brutto grupy Santander BP o 209,3 mln zł

Omawiane walory:

Wpływ rezerw na ryzyko prawne związane z portfelem walutowych kredytów hipotecznych na skonsolidowany wynik przed opodatkowaniem IV kwartału 2020 r. Santander Bank Polska oraz Santander Consumer Bank wynosi 209,3 mln zł, w tym na Santander BP przypada 173 mln zł, a na SCB 36,3 mln zł.

santander,bank,frankowicze, odpisy,

(Fot. mat. prasowe)

– Zarząd Santander Bank Polska informuje, że w związku z decyzjami podjętymi do dnia 25 stycznia 2021 r. przez Bank oraz Santander Consumer Bank  będącą spółką zależną banku, wpływ rezerw na ryzyko prawne związane z portfelem walutowych kredytów hipotecznych na skonsolidowany wynik przed opodatkowaniem IV kwartału 2020 r. wynosi 209,3 mln zł, w tym Bank 173,0 mln zł oraz SCB 36,3 mln zł – czytamy w komunikacie.

Santander Bank Polska (d. Bank Zachodni WBK) należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem Santander Bank Polska jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji. Spółki z Grupy Santander Bank Polska oferują m.in. fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia, leasing oraz faktoring. Aktywa razem banku wyniosły 209,48 mld zł na koniec 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o sanpl)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR