Sąd uwzględnił skargę Torpolu dot. przetargu Elektrowni Ostrołęka

Omawiane walory:

Sąd w Białymstoku uwzględnił skargę Torpolu, zmieniając wyrok o odrzuceniu oferty spółki w postępowaniu przetargowym organizowanym przez Elektrownię Ostrołęka.

Fot. fb/Torpol Norge

– W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 30/2019 z dnia 22 maja br. w sprawie aktualizacji informacji nt. postępowania przetargowego organizowanego przez Elektrownia Ostrołęka, zarząd emitenta informuje, że w dniu 14 sierpnia 2019 r. w godzinach popołudniowych powziął informację o ogłoszeniu wyroku przez Sąd Okręgowy w Białymstoku, Wydział VII Gospodarczy. Sąd uwzględnił skargę spółki, zmieniając wyrok Krajowej Izby Odwoławczej w części nakazującej odrzucić ofertę spółki, a ponadto nakazał dokonać poprawy oferty złożonej przez konsorcjum z udziałem Torpol (lider konsorcjum) oraz Zakładów Automatyki Kombud (łącznie jako konsorcjum), jak również nakazał zamawiającemu dokonać ponownej oceny ofert złożonych w postępowaniu oraz dokonać wyboru najkorzystniejszej oferty – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Pod koniec maja br. Krajowa Izba Odwoławcza (KIO) nakazała unieważnienie wyboru przez Elektrownię Ostrołęka najkorzystniejszej oferty złożonej w przetargu na przebudowę układu infrastruktury kolejowej dla obsługi Elektrowni Ostrołęka C i odrzucenie oferty podmiotu, który zajął pierwsze miejsce, tj. konsorcjum Torpolu i Zakładów Automatyki Kombud.

W pierwszym etapie, który potrwa około roku, spółka przystąpi do prac projektowych oraz pozyskania odpowiednich pozwoleń, po czym rozpoczną się główne prace budowlane.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2014 roku. W 2018 r. miała 1,53 mld zł skonsolidowanych przychodów.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Torpol, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR