StockWatch.pl

Santander Biuro Maklerskie przejmie aktywa Polskiego Domu Maklerskiego

Omawiane walory:

Komisja Nadzoru Finansowego zdecydowała o przeniesieniu instrumentów finansowych i środków pieniężnych oraz dokumentów związanych z prowadzeniem rachunków Polskiego Domu Maklerskiego (obecnie PNP SA) do Santander Bank Polska.

Decyzja ta jest pokłosiem ubiegłorocznej kary za nieprawidłowości przy sprzedaży obligacji GetBack. Przypomnijmy, że w listopadzie Polski Dom Maklerski stracił zezwolenie na prowadzenie działalności maklerskiej oraz otrzymał karę pieniężną w wysokości 2,5 mln zł. Nadzór dał na to upadającemu brokerowi trzy miesiące. Polski Dom Maklerski był największym dystrybutorem felernych papierów wrocławskiego windykatora.

– W ocenie Komisji wskazana firma inwestycyjna Santander Bank Polska SA z siedzibą w Warszawie – Santander Biuro Maklerskie należycie zabezpieczy interesy osób, do których należą przedmiotowe aktywa. – czytamy w komunikacie KNF.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Komisja Nadzoru Finansowego podkreśliła, że z przeniesienia wyłączona jest ewidencja obligacji GetBacku. Prowadzeniem ewidencji zajmuje się dom maklerski Q Securites SA, z którym spółka 15 stycznia zawarła umowę.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT getback, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com