Skarbówka wchodzi z kontrolą do ZM Henryk Kania

Omawiane walory:

Naczelnik Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach wszczął wobec Zakładów Mięsnych Henryk Kania w restrukturyzacji kontrolę celno-skarbową.

Kania, Urząd, Skarbowy, kontrola, podatki

Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach (Fot. Google Street View)

Śląski Urząd Celno-Skarbowy zbada rzetelność deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowość obliczenia i wpłacenia podatku od towarów i usług za I półrocze bieżącego roku. Spółka dodała, że przewidywany czas kontroli wynosi 3 miesiące.

Nie tylko skarbówka w ostatnim czasie zainteresowała się działalnością Kani. Jak informował Puls Biznesu, na początku września do spółki weszło Centralne Biuro Śledcze Policji, które na polecenie Prokuratury Regionalnej w Katowicach zatrzymało Grzegorza M. Menadżer w latach 2014-19 pełnił funkcję prezesa, a ostatnio wiceprezesa spółki (zmiana nastąpiła w czerwcu, kiedy obowiązki prezesa przejął Henryk Kania). Według ustaleń, zawiadomienie do prokuratury złożył Alior Bank, czyli jeden z głównych wierzycieli spółki. Sprawa dotyczy osób, które w imieniu ZM Henryk Kania miały przekazywać bankowi nierzetelne informacje, gdy spółka ubiegała się o przedłużenie finansowania.

ZM Kania od kilku miesięcy znajdują się w trakcie przyspieszonego postępowania układowego. Od początku września władzę w spółce przejął ustanowiony przez sąd zarządca.

Zakłady Mięsne Henryk Kania są notowane na rynku głównym warszawskiej giełdy od marca 2012 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 1,14 mld zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kania, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR