Soho Development planuje przeznaczyć ok. 24 mln zł na skup akcji własnych

Omawiane walory:

Soho Development podjęło decyzję o ogłoszeniu skupu akcji własnych. Zarząd planuje przeznaczyć na kolejną rundę skupu około 24 mln zł na nabycie 7.339.449 akcji po cenie jednostkowej 3,27 zł za jedną sztukę.

– Zarząd zamierza sfinansować skup akcji środkami z zakończonych inwestycji deweloperskich (m.in. z inwestycji SOHO Verbel i Soho Feniks) – czytamy w komunikacie.

Zarząd Soho Development planuje ogłosić skup akcji własnych w najbliższych dniach tak, aby rozliczenie pieniężne skupu było możliwe jeszcze we wrześniu.

Powyższe plany są zbieżne z uchwałą walnego zgromadzenia spółki o przeznaczeniu zysku za poprzedni rok obrotowy na kapitał rezerwowy służący sfinansowaniu skupu akcji własnych.

– Zarząd podtrzymuje również wolę dalszej realizacji strategii dystrybucji środków do akcjonariuszy w formie skupów akcji własnych zgodnie z uchwałą wraz z generowaniem gotówki z projektów deweloperskich oraz z postępem w sprzedaży pozostałych aktywów spółki z uwzględnieniem jednak pierwszeństwa spłaty zobowiązań spółki z tytułu wyemitowanych obligacji objętych przez SGB Bank – czytamy dalej.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Poprzednio, 4 czerwca Soho Development podawało, że planuje przeznaczyć ok. 26 mln zł na skup 7.957 tys. akcji własnych po cenie jednostkowej 3,27 zł za jedną akcję.

Soho Development to spółka notowana na GPW od 1997 roku. Spółka została założona przez ministra przekształceń własnościowych działającego w imieniu Skarbu Państwa w ramach Programu Powszechnej Prywatyzacji (PPP). Obecnie długoterminowa strategia funduszu zakłada koncentrację na działalności deweloperskiej w oparciu o posiadany bank ziemi oraz sprzedaż aktywów niestrategicznych.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT SOHODEV, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR