Sonka zadebiutuje na NewConnect w II połowie roku

Omawiane walory:

Sonka - pierwszy w Polsce twórca i wydawca gier specjalizujący się w tytułach na Nintendo Switch - zadebiutuje na rynku NewConnect w II połowie roku. Wśród jej akcjonariuszy jest m.in. PlayWay.

fot. fb/Sonka

– Debiut na rynku NewConnect to krok milowy w rozwoju spółki. Wierzę, że nasze gry będą atrakcyjne nie tylko dla fanów gier na Nintendo Switch, ale także dla inwestorów, którzy obserwują światowy sukces tej konsoli. Cieszę się, że po miesiącach wzmożonej pracy znajdziemy się w gronie spółek notowanych na giełdzie. Mogę zapewnić, że robimy wszystko, żeby nasi akcjonariusze mieli możliwość pomnożenia zysków – powiedział prezes Rafał Sankowski.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Studio Sonka było dotąd najbardziej znane jako deweloper gry „Astro Bears Party”. Zarząd spółki posiada bogate doświadczenie w przygotowywaniu gier na platformy Nintendo. Obecnie koncentruje się na dostarczaniu portów i własnych produkcji na platformę Nintendo Switch.

– Wyniki finansowe Sonka charakteryzują się wysoką dynamiką. W pierwszym kwartale br. spółka osiągnęła 354 tys. zł zysku – trzy razy więcej niż rok wcześniej. Firma zamierza kontynuować tempo wzrostu w związku z bogatym planem wydawniczym na ten i następny rok. 18 lipca do sprzedaży trafi DLC do gry 911 Operator – Search & Rescue. Dzień później na rynku pojawi się Astro Bears – nowa wersja najważniejszego produktu spółki. Na sierpień planowana jest kolejna premiera – Mars Power Industries – czytamy w komunikacie.

Spółka zrealizowała dotąd 8 produkcji, w tym m.in. The Way Remastered, VSR: Void Space Racing i 911 Operator. Jednym ze strategicznych partnerów firmy jest Grupa PlayWay, która posiada 42,41 proc. akcji Sonka.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Sonka, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
  • Analiza techniczna 10 rakiet z NewConnect

    W niemal kompletnej ciszy główny indeks NewConnect podskoczył o 30 proc., a na akcjach wielu małych spółek odnotowano rekordowe obroty. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził techniczne możliwości 10 spółek, których kursy akcji mocno poszybowały w górę w ostatnim czasie.

  • Warszawska Giełda Gamingowa. Do debiutu szykuje się 20 producentów gier wideo

    Reprezentanci szeroko rozumianego sektora gamingowego szturmują warszawską giełdę. Z ustaleń StockWatch.pl wynika, że w kolejce po rozgłos, prestiż i oczywiście pieniądze ustawiło się co najmniej 20 producentów elektronicznej rozrywki.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR