Analiza techniczna 10 rakiet z NewConnect

Omawiane walory: , , , ,

W niemal kompletnej ciszy główny indeks NewConnect podskoczył o 30 proc., a na akcjach wielu małych spółek odnotowano rekordowe obroty. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził techniczne możliwości 10 spółek, których kursy akcji mocno poszybowały w górę w ostatnim czasie.

newconnect,postfel,cztery,fazy,rynku

(Fot. Pexels)

Ciekawe czasy nastały na warszawskiej giełdzie. Zapomniany i pomijany przez wielu inwestorów NewConnect okazał się najlepszym miejscem do inwestycji na starcie roku. NCIndex dosłownie zdeklasował warszawskie i zagraniczne indeksy. W półtora miesiąca jego wartość urosła o 30 proc. Tak duży wzrost w tak krótkim czasie to nie lada niespodzianka, szczególnie że w świadomości sporej części inwestorów to wciąż rynek kojarzony z permanentnym trendem spadkowym, niską płynnością i wątpliwymi praktykami emitentów. Jednak w ostatnim czasie coś drgnęło i to na plus. Technicznie sytuacja na NCIndex jest arcyciekawa. Jak zauważa Wojciech Kręcki, że w styczniu indeks małej giełdy przebił opór na poziomie 261 pkt. i dał pierwszy poważny sygnał zmiany trendu na wzrostowy.

– Warto zwrócić uwagę na wysokie wolumeny jakie towarzyszyły wzrostom, co dodatkowo utwierdza w przekonaniu, iż kontrolę na rynku sprawuje popyt. Świeca w obecnym tygodniu świadczy o wyczerpaniu się potencjału wzrostowego w krótkim terminie. Bardzo prawdopodobna jest więc korekta spadkowa z racji sporego wykupienia technicznego. Spadki mogą sięgnąć okolic 266 pkt., choć nawet powrót do punktu wybicia, czyli 261 pkt. nie załamałby rozpoczętego trendu wzrostowego. Po zakończeniu korekty, kolejnym istotnym oporem dla notowań indeksu będzie poziom 340 pkt. – mówi Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku.

NCIndex, wykres tygodniowy

Columbus Energy to jedna z historii rozgrzewających rynek NewConnect do czerwoności. Wszystko za sprawą wracającej mody na fotowoltaikę. Jeszcze w sierpniu ubiegłego roku za jedną akcję spółki płacono nieco ponad 3 zł. Obecnie kurs Columbus Energy przekracza 22 zł, co daje zawrotne 630 proc. w pół roku.

– Notowania Columbus Energy od sierpnia ubiegłego roku są w silnym trendzie wzrostowym. Od połowy stycznia br. kurs akcji konsoliduje się pod historycznymi szczytami w okolicach 24 zł. Takie zachowanie można uznać za przejaw siły kursu, skoro korekta spadkowa sięgnęła tylko poziomu 19,50 zł, który zgodnie z regułą wymienności wsparć i oporów zadziałał jako wsparcie (wcześniej był to opór z listopada 2019 roku). Warto zwrócić również uwagę na to, iż w korektach obroty spadają, co świadczy o niewielkiej liczbie inwestorów realizujących zyski. Wybicie oporu na poziomie 24 zł będzie kolejnym sygnałem kontynuacji trendu wzrostowego. Niepokojący dla długich pozycji byłby natomiast spadek poniżej wsparcia na 19,50 zł – analizuje Wojciech Kręcki.

Columbus Energy (CLC) wykres dzienny

O wymarzonym początku roku mogą mówić akcjonariusze Geotrans. W 1,5 miesiąca akcje spółki działającej w segmencie zagospodarowania odpadów podrożały o ponad 130 proc.

– Mocne wzrosty na kursie Geotrans rozpoczęły się niemal dokładnie z początkiem bieżącego roku, kiedy to po przebiciu oporu na 8,52 zł przy podwyższonym wolumenie kurs ruszył w górę. Obecnie trwa korekta spadkowa i kurs akcji znajduje się pod strefą oporu 22,40–25 zł. Pojawienie się większego wolumenu i sforsowanie poziomu 22,40 zł będzie oznaczało możliwość kontynuacji trendu wzrostowego i rychły atak na szczyt ok. 25 zł. Kluczowym wsparciem pozostaje poziom 17,58 zł, którego kurs nie powinien już tracić – komentuje autor portfela Cztery Fazy Rynku.

Geotrans (GTS) wykres dzienny

Na fali wznoszącej jest też Pure Biologics. Od początku roku akcje spółki biofarmaceutycznej podrożały o 35 proc. i tym samym odrobiły sporą część ubiegłorocznej przeceny.

– Obecnie notowania Pure Biologics pozostają pod strefą oporu w granicach 63-56 zł. Na uwagę zasługuje dość spora świeca spadkowa z końcówki stycznia, która może zainicjować korektę w kierunku wsparcia na 40,63 zł. W długim terminie jednak notowania PUR pozostają ponad średnią 30-tygodniową, a wskaźnik TSI ponownie jest dodatni, więc test w/w strefy oporu i atak na historyczny szczyt na 63 zł wydaje się jak najbardziej możliwy – uważa Wojciech Kręcki.

Pure Biologics (PUR) wykres tygodniowy

Sonka to jeden z najnowszych z przedstawicieli branży gamedev na NewConnect. Akcje firmy zadebiutowały w październiku 2019 roku i od tego czasu podrożały o przeszło 60 proc.

– Sygnałem do wzrostów na akcjach Sonki było wybicie oporu na 6,40 zł na początku lutego. Obecnie kurs akcji spółki znajduje się w korekcie spadkowej, który w okolicach dawnego szczytu z debiutu notowań (7,48 zł) szuka wsparcia. O zainteresowaniu ze strony popytu już na tych poziomach świadczą dolne popytowe cienie ostatnich świec dziennych. Jeśli z tych poziomów nastąpi odbicie, kurs powinien zaatakować w krótkim terminie historyczne szczyty na 9,45 zł – prognozuje autor portfela Cztery Fazy Rynku.

Sonka (SOK) wykres dzienny

Kolejną gorącą spółką na małym parkiecie jest QubicGames, również przedstawiciel niezwykle modnej w ostatnim czasie branży producentów gier wideo. Tylko w tym roku notowania QubicGames urosły o ponad 50 proc.

– Po ubiegłotygodniowym biciu rekordów na kursie akcji Qubic Games, przyszedł czas na korektę. Obecna realizacja zysków może wyhamować w strefie wsparcia ok. 3,40-3,60 zł. Jeśli tak się stanie i podaż odpuści, możliwa jest kontynuacja ruchu w górę, choćby z racji braku historycznego nawisu podaży. Co więcej, wybicie oporu na 3,60 zł było potwierdzone podwyższonym obrotem, a zarówno TSI jak i RSI pozostają w trendach wzrostowych. Kolejnym potwierdzeniem wzrostowej tendencji będzie pokonanie szczytu na 4,38 zł – mówi Wojciech Kręcki, ekspert analizy technicznej.

Qubic Games (QUB) wykres tygodniowy

5 kolejnych spółek wybranych przez Wojciech Kręckiego znajdziesz w dziale „Portfel cztery fazy rynku” na forum StockWatch.pl. Aby uzyskać do niego dostęp wykup SUBSKRYPCJĘ>>>

Wojciech Kręcki to wieloletni forumowicz StockWatch.pl (nick Wojetek), autor licznych publikacji na temat inwestycji kapitałowych oraz twórca portfela StockWatch.pl „Cztery Fazy Rynku”. Jego portfel na StockWatch.pl wystartował w styczniu 2017 roku z realną pulą 20 tys. zł. Tak, inwestujemy żywą gotówkę na realnym rynku. Aktualny wynik portfela to +20.454,63 zł (+102 proc.).

portfel

Stan portfela na 14 lutego 2020 r.

Celem projektu jest edukacja inwestorów w zakresie budowy i praktycznego wykorzystania strategii inwestycyjnych. Każda transakcja jest szczegółowo omawiana pod kątem zysku, ryzyka jak i możliwych scenariuszy rynkowych. Wyznaczane są też limity dopuszczalnych strat (stop loss) oraz poziomy oczekiwanych zysków (take profit). Dwa razy w tygodniu publikowany jest biuletyn omawiający zachowanie rynku i zajętych pozycji. To właśnie dzięki obserwacji realnych transakcji i analiz subskrybenci mogą poznać specyfikę inwestycji na polskiej giełdzie i wykorzystać praktyczną wiedzę w swoich inwestycjach. Poza regularnymi omówieniami sytuacji w portfelu, Wojetek odpowiada na pytania subskrybentów dotyczące innych walorów, a także tłumaczy tajniki analizy technicznej i mechanizmy rynkowe.

Subskrypcja portfela to rozwiązanie dedykowane dla inwestorów szukających merytorycznego wsparcia w handlu oraz wiecznie zadających sobie pytanie: czy to dobry moment na kupno lub sprzedaż akcji lub szukających wiedzy w temacie analizy technicznej i zarządzania portfelem akcyjnym.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Columbus, geotrans, Pure, QUBICGMS, Sonka)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR