S&P 500 może zaatakować 3.000 pkt.

Co do tego, że rajd na rynkach globalnych będzie dziś kontynuowany przynajmniej w godzinach porannych raczej nie ma wątpliwości. Nikkei, ponownie jak DAX, znajduje się na 10-tygodniowych szczytach, a kontrakty futures na S&P 500 sugerują test poziomu 3.000 pkt.

kamil,cisowski,komentarz

Kamil Cisowski, CFA, dyrektor zespołu analiz i doradztwa inwestycyjnego DI Xelion.

Światowe giełdy nie potrzebowały w poniedziałek USA, by świętować zbliżający się koniec epidemii koronawirusa, mimo że WHO przestrzega, że nawet w krajach europejskich sytuacja może się szybko diametralnie zmienić na którymś z etapów kończenia izolacji, a w Ameryce Łacińskiej, Afryce i Indiach pandemia się dopiero rozwija. DAX rósł wczoraj o 2,9 proc., przewodząc stawce europejskich indeksów. Rząd w Berlinie rozważa pakiety pomocowe dla małych i średnich firm o wartości 50 tys. EUR miesięcznie, informacje o zbliżającym się porozumieniu rządu z Lufthansą windowały nie tylko ceny przewoźnika, ale pozytywnie wpływały na cały rynek, widzący w tym sygnał nadchodzącego wsparcia dla mniej kontrowersyjnych przedsiębiorstw. Indeks znalazł się na najwyższym poziomie od pierwszej połowy marca. WIG20 wzrósł o 1,9 proc., mWIG40 o 1,7 proc., a sWIG80 o 0,6 proc., więc tylko średnie spółki utrzymały zagraniczne tempo, co nie dziwi w kontekście braku aktywności inwestorów zagranicznych na GPW w dniach takich jak wczorajszy – obroty na rynku akcji wyniosły 420 mln zł. Dzisiaj interesujące będzie zachowanie Ten Square Games, najbardziej rozgrzanej spośród spółek zarówno mWIG40, jak i WIG_Games, która opublikowała wczoraj słabsze od oczekiwań wyniki.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Co do tego, że rajd na rynkach globalnych będzie dziś kontynuowany przynajmniej w godzinach porannych raczej nie ma wątpliwości. Nikkei, ponownie jak DAX, znajduje się na 10-tygodniowych szczytach, a kontrakty futures na S&P 500 sugerują test poziomu 3.000 pkt. Wszystko odbywa się bez jakiegokolwiek potwierdzenia na rynku obligacji, rentowności amerykańskich 10-latek spadają od ubiegłego wtorku, a ich wcześniejsze odbicie też trudno było widzieć inaczej niż w kategoriach efektu chwilowego wzrostu podaży. Bardzo specyficzna wersja rynkowej euforii trwa w najlepsze.

Komentarz przedsesyjny Domu Inwestycyjnego Xelion sp. z o.o. 26 maja 2020 r.
Kamil Cisowski, CFA, dyrektor zespołu analiz i doradztwa inwestycyjnego DI Xelion.

 

Opracowanie własne na podstawie danych opublikowanych w serwisach www.reuters.com, www.bloomberg.com, www.macronext.com, www.marektwatch.com, www.news.google.com, www.ft.com, www.bankier.pl, www.pb.pl, przy założeniu, iż powyższe dane są prawidłowe, pełne i nie wprowadzające w błąd, jednakże nie były one niezależnie zweryfikowane. Opracowanie ma charakter ogólny i nie może stanowić wyłącznej podstawy do podjęcia jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej przez jego odbiorcę. Przedmiotowe opracowanie nie może być interpretowane jako rekomendacja Domu Inwestycyjnego Xelion Sp. z o.o. w rozumieniu art. 76 z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi. Dom Inwestycyjny Xelion Sp. z o.o. ani autor nie ponoszą odpowiedzialności za następstwa decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu, o ile przy ich sporządzaniu dołożono należytej staranności.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR