
(Fot. Spółka)
– Rewizja perspektywy wynika z naszego poglądu, że ekspansja GetBack odbywa się równolegle do wzrostu przychodów i EBITDA i będzie kontynuowana w latach 2018-2019, wspierając dźwignię finansową wyższą oceną – czytamy w komunikacie.
Agencja wskazała, że w ciągu ostatniego roku GetBack wykazywał silny, ale kontrolowany wzrost i poprawę rentowności, a publikowane wskaźniki zadłużenia były lepsze od oczekiwanych. Debiut GetBack na rynku głównym w 2017 r. oraz możliwość dodatkowego lokowania kapitału własnego w razie potrzeby – mimo, że nie ma bezpośredniego wpływu na ocenę – może wpłynąć pozytywnie na tempo wzrostu w średnim okresie. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom GetBack
– Jest to dla nas bardzo dobra wiadomość, która potwierdza stabilność i bezpieczeństwo naszego modelu biznesowego. Jesteśmy spółką transparentną poddającą się ocenom ratingowym już trzech agencji i tym bardziej cieszy nas, że po blisko roku Standars&Poor’s podwyższa nam perspektywę naszego ratingu. GetBack rozwija się dynamicznie, ale jednocześnie dbamy, żeby wzrost był kontrolowany i bezpieczny. – zaznaczył Konrad Kąkolewski, prezes GetBack.
Pod koniec stycznia Fitch Ratings, jako druga ze światowych agencji ratingowych, opublikował po raz pierwszy rating dla GetBack. Fitch Ratings, przyznał spółce długoterminowy rating na poziomie B+ z perspektywą stabilną. Z kolei 20 stycznia 2017 roku agencja ratingowa EuroRating nadała GetBack rating długoterminowy na poziomie BB z perspektywą stabilną.
GetBack jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. Powstała w lutym 2012 roku, zaś od marca 2014 r. grupa jest obecna także na rynku rumuńskim. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.