Sprzedaż gry Green Hell studia Creepy Jar sięgnęła ok. 300 tys. sztuk

Omawiane walory:

Creepy Jar sprzedał już blisko 300 tys. sztuk gry Green Hell. Na przełomie roku studio zamierza wydać tryb co-op oraz wersję na Nintendo Switch.

Creepy Jar, Green Hell, gaming

Fot. materiały prasowe Creepy Jar

– Wydaje nam się, że rynek nie do końca wierzył, że uda nam się sprzedać 300 000 kopii ‚Green Hell’ przed końcem roku, przed pierwszą promocją i wreszcie przed trybem co-op. Osiągnięty wynik na koniec października pokazuje, że gra ma wciąż olbrzymi potencjał, tak naprawdę trudny precyzyjnie do oszacowania. Sama wishlista liczy już 570.000 i wydaje nam się, że będzie stopniowo realizowana wraz z kolejnymi promocjami i wprowadzeniem trybu co-op – powiedział prezes Creepy Jar Krzysztof Kwiatek.

Pełna wersja „Green Hell”, symulatora przetrwania w dżungli amazońskiej, trafiła do sprzedaży 5 września.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

– „Green Hell” to typowy longseller z kilkuletnim cyklem życia i płaską, regularną sprzedażą. Do końca października podejmiemy decyzję, czy wersja co-op trafi na rynek przed świętami, czy na początku roku – dodał Kwiatek.

Kolejny krok to „Green Hell” w wersji na konsole. Creepy Jar wypuści grę na wszystkie 3 najpopularniejsze platformy, Nintendo Switch, PlayStation i Xbox.

– Trwają rozmowy z potencjalnymi wydawcami – podsumował prezes.

Produkcja Creepy Jar jest dobrze oceniana zarówno przez branżowe media, jak i graczy. Gra w serwisie Metacritic ma obecnie średnią ocen recenzentów 77/100, natomiast średnia ocen użytkowników to 7,6/10. Z kolei w serwisie Steam gra ma ponad 4.600 recenzji z czego aż 82 proc. jest pozytywnych.

Creepy Jar jest producentem gier komputerowych, specjalizującym się w gatunku premium indie survival. Menedżerowie spółki mają doświadczenie z Techland. Spółka jest notowana na NewConnect od sierpnia 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CreepyJar, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR