Starhedge złożył warunkową ofertę objęcia do 33 proc. akcji Elektrobudowy

Omawiane walory:

Starhedge złożył warunkową ofertę objęcia od 32,75 proc. do 32,99 proc. akcji w podwyższonym kapitale zakładowym Elektrobudowy. Łączna wartość transakcji wyniosłaby nie mniej niż 10,4 mln zł.

Elektrobudowa, oferta, Starhedge, akcje

Fot. spółka

– Zgodnie z przedstawioną warunkową ofertą, Starhedge deklaruje gotowość objęcia w liczbie nie mniejszej niż 32,75 proc. i nie większej niż 32,99 proc. akcji w podwyższonym kapitale zakładowym emitenta, czyli nabycia nie mniej niż 2.312.392 akcji w cenie 4,5 zł za jedną akcję, tj. kwotę łączną 10.405.764 zł przy skierowaniu objęcia akcji serii F do jednego Inwestora – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Warunkowa oferta Starhedge jest nieodwołalna do 30 listopada 2019 r.

– Na skutek złożenia oferty ostatecznej Starhedge będzie zobowiązana do wniesienia, tytułem objęcia akcji serii F, wkładu pieniężnego na podwyższony kapitał zakładowy poprzez wpłatę na rzecz emitenta kwoty 10.405.764 zł – czytamy dalej.

Warunkiem jest pozytywne zakończenie badania spółki (due diligence).

– Ponadto, Starhedge:
1. Posiada deklarację inwestora strategicznego w zakresie realizacji projektu inwestycyjnego w szczególności:
– współfinansowania części będącej zobowiązaniem ww. podmiotu do przeznaczenia środków w wysokości 100 proc. procent wartości inwestycji;
– współuczestniczenia w procesie realizacji inwestycji zarówno w obszarze kapitału ludzkiego, jak i intelektualnego oraz w sferze technicznej, proceduralnej i formalnej, łącznie których zakres leży w kompetencjach osób reprezentujących Inwestora.

2. Przewiduje udzielenie wsparcia finansowego emitentowi, w szczególności poprzez: poręczenie lub inną formę zabezpieczenia finansowania, a także restrukturyzacji finansowej istniejących i przyszłych kontraktów, z uwzględnieniem analizy rzeczywistych potrzeb wsparcia – czytamy również.

Elektrobudowa podkreśliła, że ewentualne prowadzenie dalszych działań związanych z procesem dokapitalizowania spółki z udziałem Starhedge uzależnione jest m.in. od złożenia przez Starhedge wiążącej oferty oraz od decyzji akcjonariuszy spółki, podjętych w trakcie nadzwyczajnego walnego zgromadzenia.

13 września br. Elektrobudowa poinformowała, że proces uzgodnień z bankami i ubezpieczycielami długoterminowej struktury finansowania (termsheet) obejmującej zarówno dług, jak i dokapitalizowanie pozostaje w toku, przy czym zaawansowanie procesu wskazuje, że szanse na uzgodnienie warunków termsheet i podpisanie w terminie do 17 września 2019 r. docelowej umowy w sprawie restrukturyzacji finansowania spółki są znikome.

Elektrobudowa świadczy kompleksowe usługi budowlano-montażowe realizując inwestycje związane z przemysłem energetycznym, petrochemicznym, wydobywczym oraz budownictwem obiektów użyteczności publicznej w systemie pod klucz. Spółka jest notowana na GPW od 1996 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 763,5 mln zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT elbudowa, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Mocne spadki w Warszawie, rollercoaster na akcjach CCC

  Taniejąca ropa, strach przed wynikami spółek, jak również nawrót obaw przed głęboką recesją w następstwie epidemii koronawirusa, psują w środę nastroje na światowych giełdach, mocno ściągając w dół indeksy. Czerwono jest też na giełdzie przy ulicy Książęcej w Warszawie.

 • Elektrobudowa ma ogłosić dziś zaproszenie do rokowań o przejęciu masy upadłości

  Syndyk masy upadłości Elektrobudowy, w ramach prowadzonego postępowania upadłościowego zakończył czynności formalne, na podstawie których spółka zamierza ogłosić 10 kwietnia zaproszenie do wstępnych rokowań dotyczących ustalenia zasad przejęcia składników masy upadłości przedsiębiorstwa.

 • Sąd ogłosił upadłość Elektrobudowy

  Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach, X Wydział Gospodarczy wydał dziś postanowienie o ogłoszeniu upadłości Elektrobudowy.

 • Miłek ratuje CCC, Elektrobudowa upada, a WIG20 odbija

  Wczoraj się nie udało, ale dziś jest już duża szansa na dowiezienie odbicia do końca sesji w Warszawie. Tym razem pomaga poprawa nastrojów w Europie. Gwiazdą sesji jest CCC. Kurs Elektrobudowy załamał się po ogłoszeniu wniosku o upadłość.

 • Temat węgla ciągnie w dół WIG20, w grze Bogdanka i JSW

  Węgiel to dziś główna przyczyna zmartwień inwestorów na GPW i powód dlaczego większość indeksów, wbrew nastrojom na świecie, traci na wartości. Na otarcie łez pozostały tylko nowe 19-miesięczne szczyty sWIG80.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR