Start sezonu wyników na Wall Street i dane makro w centrum uwagi, w grze JSW i Brand24

Omawiane walory: , ,

Piątkowa sesja upływa pod znakiem umiarkowanych spadków. Jednak najciekawsze dopiero przed nami. Start sezonu wyników na Wall Street i dane makro z amerykańskiej gospodarki odpowiedzą na pytanie, czy słaba końcówka czwartkowej sesji na Wall Street była tylko lekka zadyszką, czy też wstępem do głębszej korekty na rynkach akcji.

jsw,cdprojekt,nanogroup,brand24

Źródło: ATTrader.pl

Piątkowa sesja upływa pod znakiem niewielkich spadków dużych i średnich spółek. W południe WIG20 traci 0,4 proc., a mWIG40 zniżkuje o 0,3 proc. Na tym tle świetnie wypada sWIG80, którego kurs rośnie dziś o 0,56 proc., głównie dzięki mocnej postawie takich spółek jak Astarta, Trakcja, OAT, Stalprodukt czy Sanok.

Zachowanie polskich indeksów doskonale koresponduje z europejskimi odpowiednikami, gdzie również obserwujemy niewielkie zmiany. W południe najsłabiej spisuje się francuski CAC40 (-0,6 proc.), co w znacznej mierze spowodowane jest ponad 4-proc. przeceną akcji Carrefour. Przypomnijmy, że przejęciem sieci handlowej zainteresowana jest grupa Alimentation Couche-Tard. Kanadyjczycy oferują blisko 20 mld dolarów. Plany przejęcia Carrefoura nie podobają się francuskim władzom. Zdaniem ministra finansów, Bruno Le Maire, transakcja może naruszyć „bezpieczeństwo żywnościowe i suwerenność kraju”.

Ważne dane z USA

Druga połowa piątkowej sesji będzie stała pod znakiem danych makro z amerykańskiej gospodarki (m.in. produkcja przemysłowa i sprzedaż detaliczna) oraz pierwszych oficjalnych wyników za IV kwartał. Sezon jak zwykle otworzą banki. Jeszcze przed sesją raporty opublikują Citigroup, JPMorgan Chase i Wells Fargo. Start sezonu wyników na Wall Street i dane makro z amerykańskiej gospodarki odpowiedzą na pytanie, czy słaba końcówka czwartkowej sesji na Wall Street była tylko lekka zadyszką, czy też wstępem do głębszej korekty na rynkach akcji.

JSW i Alior na przeciwnych biegunach

W WIG20 skalą wzrostów wyróżnia się JSW. Akcje węglowej spółki drożeją dziś nawet o 5 proc. do 28 zł. Przed południem spółka poinformowała, że w ubiegłym roku zwiększyła udział węgla koksowego w produkcji do blisko 80 proc. wobec 71 proc. rok wcześniej. W drugim półroczu spółce udało się przyspieszyć roboty przygotowawcze i częściowo odrobić spowodowane pandemią ubytki w wydobyciu.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Po przeciwnej stronie jest Alior Bank, którego akcje zniżkują o ponad 2 proc. do 18,19 zł. Jednak to nie przecena Aliora jest największym problemem w segmencie blue chipów. Indeks WIG20 w dół ciągną przede wszystkim taniejące akcje CD Projektu i Orlenu. Swoje przysłowiowe trzy grosze, oprócz Aliora, dokładają jeszcze CCC i Lotos.

Na szerokim rynku wyróżniają się akcje Biomedu Lublin (+5 proc.), NanoGroup (+7,5 proc.) i Mercora (+8,6 proc.). W wypadku NanoGroup impulsem do wzrostów okazała się informacja, że spółka Marion na przełomie stycznia i lutego bieżącego roku rozpocznie sprzedaż maseczek z opracowaną przez NanoGroup powłoką chroniącą przed wirusami, bakteriami i grzybami. Maseczki trafią na rynek niemiecki i polski (sklepy Biedronka). Produkt ma być dostępny pod nazwą InventiMask.

Na NewConnect gwiazdą dania jest Brand24. Spółka jeszcze przed sesją opublikowała dane o sprzedaży za IV kwartał 2020 r. Zgodnie z raportem, Brand24 posiadał 3.470 aktywnych klientów, co oznacza wzrost liczby klientów netto o 260 w ujęciu kw/kw. Warto zauważyć, że w szerszej perspektywie miniony kwartał był jednym z najlepszych w historii spółki. Inwestorzy docenili rezultaty. W piątek w południe notowania Brand24 rosną o 22 proc. do 26 zł. To najwyższy kurs od października 2020 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o brand24, jsw, nanogroup)

 • Raport: Państwowe spółki pod rządami PiS to giełdowe przeciętniaki Spółki kontrolowane przez Skarb Państwa to jeden z gorętszych frontów wojny między rządem a opozycją. W telewizji, jeśli ten temat już się przewija, to albo przez pryzmat przekazu propagandowego albo patologii i partyjnego nepotyzmu. Na rzetelne dane i porównania nie ma co liczyć. StockWatch.pl sprawdził więc, jak rządy Zjednoczonej Prawicy przekładają się na biznesy państwowych spółek, budżet państwa i portfele akcjonariuszy.
 • JSW utworzyła dodatkowy odpis w segmencie węgiel w wysokości 85,7 mln zł

  Jastrzębska Spółka Węglowa zdecydowała o utworzeniu dodatkowego odpisu aktualizującego wartość aktywów trwałych w segmencie węgiel w wysokości 85,7 mln zł. Kurs akcji spółki spada w wtorek po południu o ponad 4 proc.

 • Średnio udany debiut Huuuge i problemy WIG20 z 2.000 pkt.

  Nie wszyscy debiutanci na "dzień dobry" dają dużo zarobić. Nawet jeżeli reprezentują branżę gamingową, a redukcja zapisów w ofercie jest ogromna. Dzisiejszy Huuuge jest tego najlepszym przykładem.

 • WIG20 czeka w blokach startowych, w grze JSW, Skotan i Cognor

  Inwestorzy na GPW przyjęli postawę wyczekującą. I gdyby nie kilkanaście naprawdę gorących spółek to środowa sesja byłaby zupełnie bez historii. Przynajmniej jej pierwsza połowa, bo po godzinie 14:30 może zrobić się ciekawie za sprawą inflacyjnych danych z USA.

 • Kolejny analityk podwyższył cenę docelową dla akcji JSW

  Jakub Szkopek, analityk BM mBanku, w raporcie z 3 lutego podtrzymał rekomendację kupuj dla JSW. Cena docelowa uległa podwyższeniu o 26 proc. do 46,40 zł.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR