Starward Industries pozyskał z emisji akcji 2,99 mln zł, redukcja wyniosła ponad 22 proc.

Omawiane walory:

Starward Industries, krakowskie studio, które postanowiło przenieść w świat gier wideo jedną z powieści Stanisława Lema, z sukcesem zakończyło pierwszą publiczną emisję akcji. Spółka uplasowała wszystkie oferowane papiery pozyskując blisko 3 mln zł, a stopa redukcji zapisów wyniosła 22,19 proc. Premiera debiutanckiej gry planowana jest na 2021 rok i zbiegnie się z obchodami stulecia urodzin twórcy.

Lem,Starward,Industries,emisja,harmonogram

Starward Industries tworzy debiutancki i zarazem kluczowy dla spółki produkt, czyli grę fabularną na licencji jednej z powieści Stanisława Lema. Jest to pierwsza w historii adaptacja twórczości tego autora w formie gry wideo.

Developer oferował inwestorom 73.005 akcji serii H w cenie 41 zł za sztukę, stanowiących 4 proc. w obecnym kapitale akcyjnym. Papiery znalazły 72 nabywców, którzy złożyli zapisy na łączną kwotę 3,85 mln zł. Stopa redukcji zapisów wyniosła 22,19 proc., co oznacza, że do spółki finalnie trafiło 2,99 mln zł. Spółka zamierza zadebiutować na rynku NewConnect w drugim kwartale 2020 r.

– To idealne zwieńczenie bardzo pracowitego roku. Inwestorzy uwierzyli zarówno w potencjał drzemiący w twórczości Stanisława Lema [studio postanowiło przenieść w świat gier wideo jedną z powieści pisarza], jak i nasze kompetencje jako studia deweloperskiego. To wielka odpowiedzialność. Teraz krótki odpoczynek i zabieramy się do pracy ze zdwojoną siłą, żeby udowodnić rynkowi, że inwestycja w nasze akcje była dobrą decyzją – skomentował prezes Marek Markuszewski.

Spółka podaje również kilka faktów na temat przydziału akcji:

  • Największy przydział nie przekroczył 5000 sztuk.
  • 12 inwestorów objęło pakiety większe niż 2000 sztuk.
  • 15 inwestorów objęło najmniejsze pakiety, które po redukcji wyniosły 194 sztuki.
  • Średni przydział akcji w zakończonej emisji to 1014 akcji.
  • Inwestorzy serii H to 71 osób fizycznych oraz 1 osoba prawna.

– Czujemy sporą satysfakcję widząc, że licznie wsparł nas akcjonariat indywidualny. Pragnę podziękować wszystkim inwestorom serii H, ich zaangażowanie umożliwiło spółce zabezpieczenie całości budżetu produkcyjnego. To ważny krok eliminujący ryzyka płynnościowe, które potrafią być utrapieniem dla niezależnych studiów deweloperskich – dodał przewodniczący rady nadzorczej Kamil Klinowski.

Starward Industries to niezależne studio tworzące gry komputerowe Premium Indie. Pomysłodawcą firmy, prezesem oraz szefem pierwszego projektu jest Marek Markuszewski – w przeszłości m.in. senior producer w CD Projekt Red oraz współzałożyciel krakowskiego oddziału tej firmy. W skład zespołu produkcyjnego wchodzą bardzo doświadczeni twórcy, którzy odegrali istotną rolę przy produkcjach takich firm, jak CD Projekt RED, Reality Pump, Bloober Team czy Techland.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Starward, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR