StockWatch.pl

Szaleństwo na akcjach Ursusa. Kurs rośnie o 40 proc. po informacji o amerykańskim inwestorze

Omawiane walory:

Inwestorzy rzucili się na akcje Ursusa po informacji o perspektywie pozyskania 30 mln dolarów od amerykańskiego inwestora.

Ursus, amerykański, inwestor, ursusbus

(Fot. fb/Ursus)

Z informacji przekazanych przez Ursusa wynika, że Enerkon Solar International Inc jest zainteresowany inwestycją w spółkę. W komunikacie padła konkretna i zarazem bardzo wysoka suma. Amerykański fundusz w pierwszym etapie miałby wyłożyć 30 mln dolarów, ale nie wyklucza zwiększenia tej kwoty. W zamian chce objąć do 49 proc. akcji Ursus Bus oraz do 7 proc. akcji Ursusa. Obie od dawna borykają się z problemami finansowymi. Sam Ursus jeszcze niedawno prowadził przyspieszone postępowanie układowe, ale w sierpniu otrzymał od nadzorcy sądowego postanowienie o jego umorzeniu. Sytuacja Ursus Bus jest jeszcze trudniejsza, bo sąd już dwukrotnie odmówił spółce otwarcia restrukturyzacji.

Inwestorzy na informację o możliwym wsparciu zareagowali euforycznie. Środową sesję notowania spółki rozpoczęły od równoważenia. Popyt był tak duży, że handel wystartował dopiero około 10:00. Pierwsze transakcje zawarto po cenie o blisko 40 proc. wyższej od wtorkowego zamknięcia. Handel szybko przerwano, a aktualnie TKO wynosi 1,21 zł (+47 proc.).

Perspektywa pozyskania inwestora i olbrzymich pieniędzy podziałała na wyobraźnię inwestorów. Warto jednak jasno podkreślić, że do jej realizacji wciąż daleka droga. Dokument podpisany z amerykańskim funduszem na ten moment niewiele zmienia. W komunikacie mowa jedynie o podpisaniu „protokołu ustaleń” (memorandum of understanding), a nie o wiążącej umowie inwestycyjnej. Dokument niczego nie gwarantuje. Zobowiązuje jedynie strony do dążenia do jak najszybszego podpisania term sheet i zawarcia umowy inwestycyjnej.

O Enerkon Solar International Inc wiadomo jedynie, że to amerykański fundusz inwestujący m.in. w spółki z potencjałem oraz w przedsięwzięcia związane z ochroną środowiska. Spółka jest notowana na OTC Markets pod tickerem ENKS.PK. Firma zarejestrowana jest pod adresem 13620 Weyburn Drive Delray Beach, Florida 33446 i zlokalizowana na osiedlu domków jednorodzinnych.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ursus, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Ursus sprzeda Trioliet B.V. zakład w Opalenicy za ok. 6,8 mln zł

  Cena sprzedaży zakładu URSUSa w Opalenicy na rzecz Trioliet B.V ma wynieść, w zależności od wartości i wyceny stanów magazynowych i produkcji w toku, około 6,8 mln zł i będzie pomniejszona o koszt naprawy elementów kanalizacji, tj. kwotę około 160 tys. zł.  

 • Sąd chce odebrać Ursusowi ochronę przed wierzycielami

  O umorzeniu przyspieszonego postępowania układowego producent maszyn rolniczych dowiedział się jeszcze pod koniec sierpnia. W ubiegły czwartek URSUS otrzymał decyzję wraz z uzasadnieniem, od której zamierza się odwołać.

 • Wzrosty made in China, gorąco na kursach Kruka i Kani

  Decyzja Banku Chin przebudziła WIG20 i w efekcie piątek indeks blue chipów jest jednym z najlepszych w Europie. Od rana na GPW harcują też średniaki i maluchy. Kolejny już dzień gorąco jest na akcjach URSUSa, a także na Kruku, Impelu i ZM Kania.

 • Play hamuje odbicie na WIG20, w grze Ursus i Grupa Azoty

  Akcje Play tanieją o prawie 13 proc., po tym jak dwóch największych akcjonariuszy zdecydowało się na przyspieszoną sprzedaż sporego pakietu. Wyprzedaż telekomunikacyjnej spółki hamuje odbicie na WIG20. Całość robi niestety słabe wrażenie, a dowiezienie początkowych wzrostów do końca dnia stoi pod znakiem zapytania.

 • Miłe złego początki, w centrum uwagi KGHM, Dino Polska i Ursus

  Giełda w Warszawie rozpoczęła dzień od mocnych wzrostów, reagując na poprawę nastrojów na rynkach globalnych. Jednak z godziny na godzinę nastroje się pogarszają, a w południe z wzrostów nic już nie zostało.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR