Szaleństwo na akcjach Ursusa. Kurs rośnie o 40 proc. po informacji o amerykańskim inwestorze

Omawiane walory:

Inwestorzy rzucili się na akcje Ursusa po informacji o perspektywie pozyskania 30 mln dolarów od amerykańskiego inwestora.

Ursus, amerykański, inwestor, ursusbus

(Fot. fb/Ursus)

Z informacji przekazanych przez Ursusa wynika, że Enerkon Solar International Inc jest zainteresowany inwestycją w spółkę. W komunikacie padła konkretna i zarazem bardzo wysoka suma. Amerykański fundusz w pierwszym etapie miałby wyłożyć 30 mln dolarów, ale nie wyklucza zwiększenia tej kwoty. W zamian chce objąć do 49 proc. akcji Ursus Bus oraz do 7 proc. akcji Ursusa. Obie od dawna borykają się z problemami finansowymi. Sam Ursus jeszcze niedawno prowadził przyspieszone postępowanie układowe, ale w sierpniu otrzymał od nadzorcy sądowego postanowienie o jego umorzeniu. Sytuacja Ursus Bus jest jeszcze trudniejsza, bo sąd już dwukrotnie odmówił spółce otwarcia restrukturyzacji.

Inwestorzy na informację o możliwym wsparciu zareagowali euforycznie. Środową sesję notowania spółki rozpoczęły od równoważenia. Popyt był tak duży, że handel wystartował dopiero około 10:00. Pierwsze transakcje zawarto po cenie o blisko 40 proc. wyższej od wtorkowego zamknięcia. Handel szybko przerwano, a aktualnie TKO wynosi 1,21 zł (+47 proc.).

Perspektywa pozyskania inwestora i olbrzymich pieniędzy podziałała na wyobraźnię inwestorów. Warto jednak jasno podkreślić, że do jej realizacji wciąż daleka droga. Dokument podpisany z amerykańskim funduszem na ten moment niewiele zmienia. W komunikacie mowa jedynie o podpisaniu „protokołu ustaleń” (memorandum of understanding), a nie o wiążącej umowie inwestycyjnej. Dokument niczego nie gwarantuje. Zobowiązuje jedynie strony do dążenia do jak najszybszego podpisania term sheet i zawarcia umowy inwestycyjnej.

O Enerkon Solar International Inc wiadomo jedynie, że to amerykański fundusz inwestujący m.in. w spółki z potencjałem oraz w przedsięwzięcia związane z ochroną środowiska. Spółka jest notowana na OTC Markets pod tickerem ENKS.PK. Firma zarejestrowana jest pod adresem 13620 Weyburn Drive Delray Beach, Florida 33446 i zlokalizowana na osiedlu domków jednorodzinnych.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ursus, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR