Szkoła spekulacji – wybicie dołem z trójkąta na GRUPAAZOTY

Opublikowano: 2016-11-03 07:29:34

DESCRIPTION HERE SZKOŁA SPEKULACJI jest serią edukacyjną, pokazującą na żywych przykładach sposoby zawierania szybkich transakcji na ciekawych walorach. W każdym odcinku pokazujemy, jak teorię analizy technicznej przełożyć na transakcję o parametrach stwarzających szansę na atrakcyjny zysk przy ograniczeniu ryzyka.

Kurs akcji Grupy Azoty od dłuższego czasu osuwał się w umiarkowanym trendzie spadkowym, natomiast kupujący podejmowali próby powstrzymania przeceny w okolicy 60 zł. Próby spełzły na marne, gdyż podaż pojawiała się na coraz niższych poziomach cenowych, kreśląc w ten sposób trójkąt zniżkujący. Formacja ukształowała się w pełni po wczorajszym wybiciu dołem, które przesądza o dalszych spadkach. Stwarza to konfigurację pod grę na krótko z wykorzystaniem instrumentów pochodnych, pozwalających zarabiać podczas przeceny, takich jak krótka sprzedaż na platformach CFD.

Wczorajsze wybicie dołem niesie potencjał kontynuacji spadków przynajmniej do poziomu 53,80 zł. Do rozważenia jest ostrożne zajęcie pozycji w połowie korpusu wczorajszej świecy. Zlecenie obronne powinno się ustawić tuż nad poziomem 62,50 zł.

Przykładowe założenia transakcji spekulacyjnej na akcjach Grupy Azoty wg stanu na 2 listopada 2016 r.

tabelkagrupaazoty02112016

Niniejszy artykuł powstał w celach edukacyjnych i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). StockWatch.pl sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, czy utratę zysków, które mogą wyniknąć pośrednio lub bezpośrednio z wykorzystania tych informacji.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR