Tąpnięcie na kursie Mostostalu Zabrze po wstępnych wynikach za 2017 r.

Omawiane walory:

Według wstępnych danych, Mostostal Zabrze odnotował 79,9 mln zł skonsolidowanej straty netto przy 650,4 mln zł przychodów w 2017 r. We wtorek akcje spółki budowlanej tanieją o ponad 12 proc.

Podstawowe szacunkowe skonsolidowane dane finansowe Mostostalu Zabrze za 2017 r. kształtują się następująco:

 • skonsolidowane przychody ze sprzedaży: 650,4 mln zł,
 • wynik z działalności operacyjnej: – 75,8 mln zł,
 • wynik brutto: – 83,2 mln zł,
 • wynik netto: – 79,9 mln zł – czytamy w komunikacie.

Jednostkowa strata netto wyniosła 58,2 mln zł.

Powyższe szacunkowe wyniki finansowe uwzględniają następujące istotne zdarzenia, które miały miejsce w IV kw. 2017 oraz po dniu bilansowym, w tym:

– aktualizację budżetu kontraktu dotyczącego montażu dwóch kotłów parowych w zakresie konstrukcji stalowej części ciśnieniowej oraz urządzeń towarzyszących w spalarni odpadów Ferrybridge Multifuel Energy Limited w Wielkiej Brytanii. […] Efektem dokonanej aktualizacji jest obniżenie jednostkowego i skonsolidowanego wyniku finansowego brutto za 2017 r. o kwotę 47,6 mln zł, ustaloną zgodnie z zasadą ostrożnej wyceny. Kwota 47,6 mln zł obejmuje głównie nadwyżkę kosztów nad zrealizowanymi przychodami […],
– aktualizację budżetu kontraktów realizowanych dla firmy Kinetics Technology S.p.A. w ramach projektu EFRA, wynikającą z uzgodnień dokonanych w dniu 20 kwietnia 2018 r., efektem której jest obniżenie skonsolidowanego wyniku finansowego brutto za 2017 r. o 21,7 mln zł […],
– kolejną aktualizację budżetu kontraktu […] dokonaną w związku z zakończeniem prac wynikających z umowy (aktualnie trwa etap związany z akceptacją przez zamawiającego przedłożonej przez emitenta dokumentacji oraz z finalnym rozliczeniem kontraktu). Efektem aktualizacji budżetu jest obniżenie wyniku na realizowanym kontrakcie o dodatkowe 6,9 mln zł, co przełoży się na obniżenie jednostkowego i skonsolidowanego wyniku finansowego brutto za 2017 r – czytamy dalej.

>> E-book: Analiza fundamentalna wg analityków StockWatch.pl Sprawdź

Spółka zastrzega, że powyższe wyniki finansowe mają charakter szacunkowy, a sprawozdania finansowe są nadal weryfikowane przez biegłego rewidenta, w związku z czym przedstawione kwoty mogą ulec zmianie oraz różnić się od wartości, które zostaną opublikowane w raporcie rocznym za 2017 rok. Publikacja przedmiotowego raportu nastąpi 27 kwietnia 2018 r.

Mostostal Zabrze realizuje inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną. Produkuje i zajmuje się montażem konstrukcji stalowych oraz wykonuje specjalistyczne prace montażowe w sektorze energetycznym.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT mostalzab, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Krzysztof Jędrzejewski w wezwaniu chce kupić 34 proc. akcji Mostostalu Zabrze

  Krzysztof Jędrzejewski (posiadający 31,93 proc. udziału w kapitale zakładowym Mostostalu Zabrze) i KMW Investment (nieposiadająca żadnych akcji spółki) zawarli porozumienie i ogłosili wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Mostostal Zabrze. Nabywający, którym jest KMW Investment zamierza osiągnąć w wyniku wezwania 34,07 proc. głosów z akcji, którym odpowiada 25.407.479 akcji. Akcje objęte wezwaniem będą nabywane po cenie 0,73 zł za jedną akcję.

 • Mostostal Zabrze: Jesteśmy gotowi do ewentualnego przejęcia kontraktów Elektrobudowy

  Mostostal Zabrze ocenia, że jest dobrze przygotowany do ewentualnego przejęcia działalności kontraktowej Elektrobudowy, dzięki m.in. posiadanym kompetencjom w przeprowadzaniu restrukturyzacji spółek, poinformował ISBnews prezes Dariusz Pietyszuk. Mostostal chciałby przeprowadzić w Elektrobudowie gruntowną modernizację procesów biznesowych, implementując jego system zarządzania projektami.

 • Mostostal Zabrze ma problem z kontraktem na prace przy bazie w Redzikowie

  WE&IS chce odsunąć Mostostal Zabrze od prac przy bazie w Redzikowie. W poniedziałek akcje spółki budowlanej tanieją o 21 proc.

 • Sesja na pół gwizdka, w centrum uwagi Mostostal Zabrze i Idea Bank

  Początek tygodnia na GPW upływa pod znakiem handlu na pół gwizdka. Brak inwestorów z USA i Wielkiej Brytanii, a także puste kalendarium sprawia, że poniedziałkowa sesja w Warszawie (i w Europie) nie przyniesie istotnych rozstrzygnięć. Więcej dzieje się jedynie na kilku spółkach, m.in. Mostostalu Zabrze, Idea Banku czy Pekabeksie.

 • WIG20 balansuje na krawędzi, w grze Cyfrowy Polsat i pikujący Play

  Poprawa nastrojów w Europie na niewiele się zdaje. W piątek polski rynek akcji mocno odstaje od giełd w Europie Zachodniej. Słabo radzi sobie zwłaszcza WIG20, który nie ma siły mocniej odbić się od kluczowego wsparcia na poziomie 2.200 pkt. To zła wróżba na przyszłość.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR