StockWatch.pl

Tauron i Grupa Azoty wnioskują do UOKiK ws. powołania spółki celowej

Omawiane walory: ,

Tauron Polska Energia i Grupa Azoty złożyły do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy, podał Urząd.

azoty,tauron

Tauron i Grupa Azoty wnioskują do UOKiK ws. powołania spółki celowej

Wniosek wpłynął 7 października. Sprawa jest w toku.

– Zgłoszenie dotyczy utworzenia wspólnego przedsiębiorcy w formie spółki kapitałowej – spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (spółka celowa) […], co stanowi koncentrację w rozumieniu art. 13 ust. 2 pkt 3 Ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. Spółka celowa zostanie utworzona pod warunkiem otrzymania zgody prezesa UOKiK. Spółka celowa nie będzie prowadzić działalności o charakterze komercyjnym, tj. nie będzie prowadzić sprzedaży towarów ani usług – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Grupa Azoty jest polskim przedsiębiorcą, podmiotem dominującym w grupie kapitałowej Grupa Azoty, producenta z branży nawozowo-chemicznej. Grupa Azoty prowadzi działalność produkcyjną, usługową i handlową w zakresie nawozów mineralnych, tworzyw konstrukcyjnych i surowców do ich wytwarzania oraz innych chemikaliów.

Tauron Polska Energia jest polskim przedsiębiorstwem energetycznym grupującym spółki z branży energetycznej. Jest on spółką dominującą w ramach grupy kapitałowej Tauron stanowiącą zintegrowane pionowo przedsiębiorstwo energetyczne, które w ramach swojej działalności zajmuje się wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Grupaazoty, TAURONPE, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR