Techniczny sprawdzian dla czterech giełdowych siłaczy

Omawiane walory: , , ,

Marcowa korekta dobrała się do skóry wielu spółkom. Są jednak okazy, którym fala wyprzedaży nie przeszkadza w zdobywaniu nowych szczytów cenowych. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH przyjrzał się kursom akcji czterech spółek, które maszerują równą techniczną drogą.

Na półmetku marca szeroki rynek jest na 6-proc. minusie. Na dodatek szanse na pogłębienie przeceny są duże, ponieważ konflikt na linii Rosja-Ukraina może zaostrzyć się w każdej chwili. Punktem zapalnym w najbliższym czasie mogą okazać się wyniki niedzielnego referendum na Krymie. Rząd USA zapowiedział, że nie zaakceptuje wyników wyborów, ale dopiero po weekendzie okaże się, co tak naprawdę mają do powiedzenia politycy.

Niewielką siłę przebicia mają też ostatnie zapewnienia ekonomistów, że kryzys u naszych wschodnich sąsiadów będzie miał ograniczony wpływ na polskie PKB. Z drugiej strony warto odnotować głosy, że agresywna postawa Rosji może przełożyć się na napływ kapitału na polski rynek, za sprawą realokacji z rynku rosyjskiego oraz zamykania pozycji na spółkach w regionie z dużą ekspozycją na Ukrainę i Rosję. Póki co jest to jeden z wielu scenariuszy, które należy rozważać. Obecnie rynek gra pod wariant pesymistyczny, a zdecydowana większość kursów akcji poddaje się przecenie. StockWatch.pl z pomocą eksperta wyszukał cztery spółki, których notowania od strony technicznej wykazują się ponadprzeciętną siłą.

Jednym z parkietowych twardzieli jest Monnari. W tym miesiącu notowania odzieżowej spółki zyskały 3 proc. i próbują kontynuować marsz rozpoczęty rok temu z poziomu nieco powyżej 1 zł. Mocna szarża jest efektem skokowej poprawy wyników. Cały zeszły rok grupa zakończyła zyskiem netto w wysokości 17 mln zł (+107 proc.), a marża brutto ze sprzedaży zwiększyła się z 52,5 proc. do 56,1 proc. Zdecydowała o tym przede wszystkim poprawiając się terminowość kolekcji, jej ceny detaliczne oraz renegocjując ceny zakupu towarów. Na ten rok zaplanowano dalszy rozwój powierzchni handlowej o 10 do 15 salonów. Na koniec 2013 r. było 115 sklepów.


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów Monnari, Talex, Travelplanet.pl oraz Point Group wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT MONNARI, Pointgroup, Talex, travelpl, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR