Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Ten Square Games proponuje 3,78 zł dywidendy na akcję za 2018 rok

Opublikowano: 2019-04-18 09:57:25

Omawiane walory:

Ten Square Games rekomenduje wypłatę dywidendy w wysokości 3,78 zł na akcję, w łącznej wysokości 27,3 mln zł, z zysku uzyskanego w 2018 r. Kwotę 9,71 mln zł zarząd zaproponował przekazać na kapitał zapasowy spółki.

Jednocześnie zarząd spółki zawnioskował do walnego zgromadzenia akcjonariuszy o wyznaczenie dnia dywidendy na 5 czerwca 2019 r. oraz dnia wypłaty dywidendy na 19 czerwca 2019 r.

– W uzasadnieniu wniosków zarząd wskazał, że rekomendowany podział zysku uwzględnia wysokość zysku wypracowanego przez spółkę, sytuację finansową spółki, jej potrzeby kapitałowe oraz wysokość kwot, które zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa mogą zostać przeznaczone na wypłatę dywidendy. Rekomendowana kwota dywidendy stanowi równowartość 75 proc. skonsolidowanego zysku netto. Tym samym rekomendacja zgodna jest z przyjętą przez spółkę polityką dywidendy – czytamy w komunikacie.

>>Merlin w sieci, piniądz leci – omówienie sprawozdania finansowego Ten Square Games po IV kw. 2018 r.

Ten Square Games to jeden z największych w Polsce producentów i wydawców gier mobilnych oraz przeglądarkowych. Spółka została założona w 2011 roku przez Macieja Popowicza i Arkadiusza Pernala – twórców serwisu społecznościowego Nasza Klasa (nk.pl), którzy wprowadzili do niego gry w modelu free-to-play. Spółka zadebiutowała na GPW w maju 2018 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o TSGAMES)

 • Czerwono w Warszawie, CD Projekt tanieje przed wynikami

  To jest wyjątkowo zimny maj na giełdzie w Warszawie. Od początku miesiąca WIG20 stracił blisko 7 proc. i pomimo solidnego wyprzedania, ma problemy z wygenerowaniem odbicia. W poniedziałek w dół ciągnie go CD Projekt i PGNiG.

 • Podatek handlowy wraca, Dino i inni detaliści tanieją na GPW

  Akcje Dino Polska tanieją o 5,7 proc., CCC o 5,1 proc., LPP o 4 proc., a Eurocash o 4,5 proc. po decyzji Sądu UE, że podatek handlowy w Polsce był zgodny z unijnym prawem. Nastroje na całym rynku są natomiast mieszane, a warszawski parkiet jest jednym ze słabszych w Europie. Dobrze radzą sobie za to spółki paliwowe.

 • Siódmy dzień spadków na GPW, gorąco na Enei i Ten Square Games

  Czarna passa warszawskiej giełdy trwa. Tym razem gorsze nastroje przywędrowały z Europy. Jedyną dobrą wiadomością jest to, że GPW jest wyprzedana, więc wzrostowe odbicie czai się już za rogiem.

 • Haitong Bank podniósł cenę docelową akcji Ten Square Games do 180,50 zł

  Konrad Księżopolski, szef działu analiz Haitong Banku w raporcie z 7 maja podtrzymał zalecenie kupuj dla Ten Square Games i podniósł cenę docelową do 180,50 zł (ze 133 zł wcześniej). Biuro podwyższyło prognozy przychodów i zysku netto na lata 2019/20 odpowiednio o 24/15 i 34/20 proc.

 • Majówka na indeksach. CCC i Lotos pod presją podaży

  Początek poniedziałkowej sesji na GPW upływa pod znakiem mocniej przeceny akcji CCC. Znacznie gorsze od konsensusu szacunki wyników za I kwartał wystraszyły inwestorów. Nieco ciekawiej jest jeszcze na niektórych spółach gamingowych. Szeroki rynek żyje już majówką.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku