Unimot w Łomży uruchomił pierwszą stację paliw Avia

Omawiane walory:

Unimot uruchomił pierwszą stację pod marką Avia i planuje do końca roku otworzyć ok. 15 punktów, zaś do 2020 r. - ok. 100 stacji.

W Łomży wystartowała pierwsza stacja AVIA w Polsce. To początek realizacji umowy między Unimot a Avia International.

– Dla nas to bardzo ważny moment w dwóch aspektach: otwieramy tradycyjny kanał sprzedaży detalicznej paliw, pokazując naszym inwestorom, że dobrze zarządzamy ich kapitałem i realizujemy cele, które zadeklarowaliśmy przy wejściu na GPW. Od momentu podpisania umowy z Avia International, pod koniec zeszłego roku, rozpoczęliśmy intensywne prace nad pozyskiwaniem partnerów do budowy sieci stacji paliw. Obecnie mamy podpisanych 5 umów, które są w realizacji, w kilkunastu innych lokalizacjach prowadzimy negocjacje. Do końca roku planujemy otworzyć ok. 15 stacji paliw Avia. – powiedział prezes Robert Brzozowski, cytowany w komunikacie.

Pierwsza stacja pod marką Avia rozpoczęła sprzedaż paliw w Łomży (woj. podlaskie). Unimot, który ma prawo do posługiwania się marką Avia w Polsce, zaplanowała do 2020 r. ok. 100 stacji Avia.

– Unimot zamierza przeznaczyć na budowę sieci stacji paliw Avia na podstawie umów franczyzowych typu master franchising kwotę 23 mln zł (inwestycja będzie sfinansowana ze środków pozyskanych od inwestorów w wyniku publicznej emisji akcji serii J w lutym 2017 r.)” – czytamy w komunikacie.

Avia International to działające od 1960 r. stowarzyszenie, zarejestrowane w Szwajcarii, skupiające obecnie ponad 90 firm, które zarządzają łącznie ok. 3000 stacji paliw, w 14 krajach Europy.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT UNIMOT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR