Vivid Games miał 1,89 mln zł zysku netto w I połowie 2020 r.

Omawiane walory:

Vivid Games odnotował 1,89 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2020 r. wobec 0,98 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

vivid,akcje, zysk, wyniki, gaming,

Vivid Games miał 1,89 mln zł zysku netto w I połowie 2020 r. (Fot. Vivid Games)

Zysk operacyjny wyniósł 2,27 mln zł wobec 0,35 mln zł straty rok wcześniej. Zysk EBITDA wyniósł 4,37 mln zł wobec 2,08 mln zł rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 16,44 mln zł w I poł. 2020 r. wobec 8,34 mln zł rok wcześniej.

– Na tak znaczące zwiększenie przychodów ze sprzedaży główny wpływ miały efektywne działania marketingowe marki Real Boxing. W najbliższym czasie planujemy premiery trzech gier mid-core o porównywalnym potencjale: ‚Knights Fight 2’, ‚Amusing Heroes’ oraz ‚The Cash’, jak również premiery gier ‚Real Boxing 2’, ‚Mayhem Combat’, ‚Zombie Blast Crew’ i ‚Calm Colors’ na platformie Nintendo Switch. Rosnące pod względem ilościowym i jakościowym portfolio gier w połączeniu z wydajnym marketingiem oraz, dodatkowo z komercjalizacją gier poza platformami mobilnymi umożliwi nam dalszy dynamiczny wzrost przychodów oraz zysku netto – czytamy w piśmie zarządu dołączonym do raportu.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I poł. 2020 r. wyniósł 1,89 mln zł wobec 0,98 mln zł straty rok wcześniej.

Vivid Games działa na rynku gier od 2006 r. Spółka zajmuje się produkcją gier na smartfony i konsole przenośne. Dotychczas najważniejszym tytułem w dorobku firmy jest światowy hit „Real Boxing”. Vivid Games zadebiutował w 2016 r. na rynku głównym GPW, przenosząc notowania z NewConnect.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT vivid, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Na GPW zeszła lawina raportów finansowych, w grze Biomed-Lublin, CCC i CD Projekt W czwartek na pierwszym planie znalazła się jedna z tegorocznych gwiazd "covidowej sceny" - Biomed Lublin, a także koncerny energetyczne i CCC. Wiele mniejszych firm notowanych w Warszawie opublikowało natomiast raporty finansowe, co w kilku przypadkach skutkuje mocnymi wahaniami ich kursu.
 • Vivid Games szacuje skonsolidowany zysk netto na 0,02 mln zł w sierpniu

  Skonsolidowany zysk netto VIVID Games w restrukturyzacji za sierpień 2020 spodziewany jest na poziomie 0,02 mln zł (narastająco 1,82 mln zł zysku od stycznia 2020), podała spółka, prezentując szacunkowe wstępne dane. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży za sierpień 2020 spodziewane są na poziomie 2,15 mln zł (18,4 mln zł narastająco od stycznia 2020).

 • Vivid Games odłożył już 7 mln zł na spłatę zobowiązań związanych z postępowaniem układowym

  Do ponad 16,2 mln zł wzrosły narastająco przychody VIVID Games po siedmiu miesiącach bieżącego roku. Bydgoska spółka jest bliska realizacji prognoz sprzedaży zakładających w 2020 r. przychody na poziomie 19 mln zł. Systematycznie poprawia się również sytuacja finansowa developera. Na koniec lipca stan gotówki w kasie przekroczył 7 mln zł.

 • Koronahossa w środku lata, w grze XTB, Biomed-Lublin i Cormay

  Akcje spółek potocznie określanych jako "covidowe" niezmiennie pozostają w centrum uwagi inwestorów, szczególnie że liczba nowych przypadków koronawirusa w Europie wyraźnie rośnie. W środę tematem numer jeden jest XTB, którego kurs akcji spada po publikacji wyników.

 • Vivid Games miał 1 mln zł zysku netto w I kwartale

  VIVID Games odnotował 1,01 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2020 r. wobec 0,66 mln zł straty rok wcześniej. Kurs akcji studia rośnie w środę rano o 11,06 proc, a za jedną akcję płacono 2,46 zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR