StockWatch.pl

Vivid Games potrzebuje środków na spłatę obligacji i sfinansowanie dużego projektu

Omawiane walory:

Vivid Games do końca roku ustali strukturę potencjalnego pozyskania finansowania na spłatę obligacji i nowy duży projekt, poinformował prezes Remigiusz Kościelny.

– Cały czas mamy na uwadze spłatę obligacji. Zakładamy wyraźne zwiększenie przychodów z rosnącego portfolio gier, a także rozpatrujemy zewnętrzne źródła pozyskania finansowania czy w formie kredytu, czy z rynku. Przewidujemy ustanowienie kapitału docelowego, o czym będzie decydować WZA. Strukturę dodatkowego finansowania zamierzamy ustalić do końca roku. Wychodzimy na break even i jeżeli chcemy też robić duży projekt to dodatkowe środki będą potrzebne – powiedział Kościelny na spotkaniu z dziennikarzami.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Stan posiadanych środków pieniężnych na rachunkach bankowych w minionym półroczu wzrósł w stosunku do poprzedniego półrocza o 44 proc. do wysokości 2,6 mln zł. Spółka na bieżąco reguluje wszystkie swoje zobowiązania oraz zarządza ryzykiem związanym ze spłatą przyszłych zobowiązań finansowych, zaznaczył szef studia.

Dotychczas największym hitem developera były trzy kolejne odsłony Real Boxing, które trafiły do ponad 70 mln graczy przynosząc 63 mln zł przychodów.

– Od dłuższego czasu analizujemy możliwości dalszej eksploatacji komercyjnej tej marki. Stworzenie kolejnej części to czasochłonny proces i duża inwestycja, tym niemniej nowa gra umożliwi osiągnięcie skokowo wyższych przychodów. Kontynuacja serii wymagałaby sięgnięcia po finansowanie zewnętrzne. Dlatego m.in. postanowiliśmy na najbliższym WZA podjąć uchwałę o kapitale docelowym – konkluduje prezes.

Akcjonariusze Vivid Games zdecydują na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu zwołanym na 21 października br. o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję nowych akcji o łącznej wartości nominalnej nie większej niż 1 mln zł w drodze jednego lub więcej podwyższeń kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego.

Vivid Games działa na rynku gier od 2006 r. Spółka zajmuje się produkcją gier na smartfony i konsole przenośne. Dotychczas najważniejszym tytułem w dorobku firmy jest światowy hit „Real Boxing”. Vivid Games zadebiutował w 2016 r. na rynku głównym GPW, przenosząc notowania z NewConnect.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT vivid, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 5 najważniejszych premier giełdowych producentów gier w 2019 r.

  Przed nami najgorętszy okres premier na rynku gier. Jeszcze w tym roku giełdowe studia wydadzą ok. 30 tytułów. StockWatch.pl sprawdził, wobec których gier eksperci i inwestorzy mają największe oczekiwania. 

 • GPW wraca do spadków, PGE świeci na czerwono po wynikach

  Po wtorkowym odbiciu na GPW nie ma już śladu. Pogorszenie nastrojów na rynkach globalnych najboleśniej odczuwają spółki z WIG20. Liderem spadków jest dzisiaj PGE.

 • Vivid Games wciąż na minusie. W październiku decyzja ws. emisji akcji

  Deweloper gier mobilnych zanotował 0,98 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I połowie br. VIVID wciąż ma za mało gotówki, by spokojnie czekać do majowego wykupu obligacji wartych ponad 10 mln zł.

 • Vivid Games ujawnił daty premier dwóch najważniejszych gier

  VIVID Games ogłosił daty premier dwóch gier z segmentu mid-core. Gravity Rider Zero trafi do Apple App Store i Google Play 26 sierpnia. Z kolei premierę Zombie Blast Crew zaplanowano zgodnie z tematyką - na Halloween. W tym roku VIVID planuje wypuścić jeszcze 10 gier mobilnych z segmentu casual, a także pierwsze tytuły na konsolę Nintendo Switch.

 • sWIG80 najwyżej od maja, w grze PGNiG i Pfleiderer Group

  Blisko 30-proc. skok notowań akcji Pfleiderer Group pomógł wywindować indeks sWIG80 do najwyższych poziomów od ponad dwóch miesięcy. Pozostałe warszawskie indeksy praktycznie stoją w miejscu. Dziś gorąco jest też na akcjach PGNiG, Orange Polska i VIVID Games.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR