Vivid Games szykuje 10 nowych premier na II półrocze

Omawiane walory:

Vivid Games zapowiedział co najmniej dziesięć premier gier w II połowie tego roku. Pierwszą grą, która zadebiutuje w III kwartale będzie Zombie Blast Crew.

(Fot. Vivid Games)

– Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Vivid Games konsekwentnie rozszerza portfolio gier. Zombie Blast Crew to pierwsza z zapowiedzianych na ten rok dużych premier. Tytuł trafi do globalnej dystrybucji w III kwartale na platformach iOS oraz Android – czytamy w komunikacie.

>> Podkręcona grafika wyników – omówienie sprawozdania finansowego Vivid Games po I kw. 2019 r.

– Po testach kilkunastu gier z segmentu hyper-casual dokonaliśmy korekty programu w zakresie produktu. Gry casual, które zamierzamy od teraz publikować pozostaną proste w sterowaniu i wciągające, a to co zmieniamy to: tematyka – z abstrakcyjnej do realistycznej, konstrukcja – z hyper-prostej do bardziej rozwiniętej, charakterystycznej przy grach casualowych oraz forma monetyzacji – z wyłącznie reklamowej rozszerzamy ją o subskrypcję i możliwość zakupów kontentu za pomocą mikropłatności – powiedział product owner segmentu gier casual w Vivid Games Maciej Byczyński.

W trakcie produkcji na różnych etapach zaawansowania znajduje się około 20 tytułów.

– Zamierzamy testować kilkadziesiąt prototypów rocznie. Naszym priorytetem pozostaje publikacja tylko wysokiej jakości gier o wysokich metrykach użytkowych, i tylko takie tytuły trafią ostatecznie do portfolio. Tytuły, nad którymi pracujemy są grami typu casual uwzględniającymi najnowsze trendy rynkowe w zakresie konstrukcji oraz monetyzacji. Koncentrujemy się na produkcji gier o tematyce sportowej, ‚.io’, logicznych oraz eksperymentalnych. W uzupełnieniu do gier segmentu mid-core chcemy wydać w II półroczu 2019 roku około 8 gier casual. Aktywnie poszukujemy również nowych platform eksploatacji naszego portfolio – powiedział prezes Vivid Games Remigiusz Kościelny.

Vivid Games działa na rynku gier od 2006 r. Spółka zajmuje się produkcją gier na smartfony i konsole przenośne. Dotychczas najważniejszym tytułem w dorobku firmy jest światowy hit Real Boxing. Vivid Games zadebiutował w 2016 r. na rynku głównym GPW, przenosząc notowania z NewConnect.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT vivid, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR